ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 МиГ-29 и неговите варијанти

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

МиГ-29 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти Empty28/3/2013, 01:23

Грбави..
МиГ-29 и неговите варијанти 143473_68221046_01-01-01LADOGA2013-11МиГ-29 и неговите варијанти 143473_47048996_01-01-01LADOGA2013-9
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

МиГ-29 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти Empty20/4/2013, 14:33

Српски 29...

МиГ-29 и неговите варијанти 537849_473919522680726_355047969_n
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

МиГ-29 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти Empty20/4/2013, 14:36

МиГ-29 и неговите варијанти 551552_470221516383860_527287837_n
Фото: Игор Салингер
МиГ-29 и неговите варијанти 554089_470221749717170_1648559018_nМиГ-29 и неговите варијанти 66730_470221499717195_1759735731_n
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

МиГ-29 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти Empty20/4/2013, 14:38

МиГ-29 и неговите варијанти 521945_470221396383872_1327534286_n
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

МиГ-29 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти Empty8/5/2013, 18:29

МиГ-29 и неговите варијанти KoT1i7j
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

МиГ-29 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти Empty11/5/2013, 13:41

во оваа варијанта навистина добро изгледа,а морнаричкава верзија има и навистина добра опрема во неа,на негова основа е и МиГ-29М2 мислам што треба Србија да го купи,а пак таму толкава врева кренаа дали бил стандардизиран,те ова те она,секако ќе е подобар од изделие 9-12 кој моментално го имаат
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

МиГ-29 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти Empty11/5/2013, 14:03

Горан, мислењето погоре со линкот од ерланјерс.нет го избришав бидејќи ерлајнерс.нет не дозволува како другите да го копираш линкот, незнам зошто, но од нивната страница не можат така да се поставуваат фотките, затоа постирај го без да го ставаш во image. ziveli
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

МиГ-29 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти Empty20/5/2013, 13:22

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

МиГ-29 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти Empty2/6/2013, 02:25

Rusija planira isporučiti lovce MiG 29 M/M2 u Siriju, prenosi RIA Novosti.


Točni broj ratnih zrakoplova zasad nije poznat. Ipak postoji informacija da će ih u isporuci biti više od 10.

''Sirijska delegacija trenutno se nalazi u Moskvi. Raspravljaju se detalji i vremenski rokovi mogućeg ugovora o isporuci'', rekao je Sergej Korotkov, izvršni direktor korporacije za konstruiranje MiGova.

Podsjetimo da je Europska unija donijela zakon o ukidanju embarga za isporuku oružja u Siriju. Moskva je bila razočarana tom činjenicom, istaknuvši da ruske isporuke u Siriju služe isključivo obrambenim ciljevima.

Opa opa...
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

МиГ-29 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти Empty3/6/2013, 14:38

Главниот ПоСАВАц и неговите потчинети од Фамилијарниот чопор, во Белград се повикани за да им бидат продадени дел од руските авиони Миг-29 м2м, од контингетот за Србија и Сирија. Најголем број од вкупно 40 комада се наменети за Сирија. Иако не ги сака, за Србија се наменети комада 6.

Авионите се од застарен тип, опремени со одамна напуштена технологија. Русите ги продаваат на послушни и земји зависни од нив како Србија, Сирија и слични. Пробано е нова технологија да се вгради во овие авиони ама тоа не личело на ништо, па се откажале од натамошна модернизација која е невозможна.

Оддржувањето и сервисирањето на овој тип авион е очајно, до степен да стручњаци од Индија ги молеле Русите овој тип авион да си го вратат назад и да не се брукаат веќе низ светот со него. Никому не му е јасно зошто овој авион го купуваат Србите, оти има електроника од 90-те години. А нивните стручњаци ем разбираат од авио индустрија ем се незадоволни од она што купува нивната Влада. Ова сепак не е пречка трговци за оружје низ неодманешна посета на Ѓорѓи Иванов и убедување на негови луѓе од кабинетот, да ги убедуваат властите во Скопје, 4 авиони од овој тип да бидат купени за потребите на АРМ.

Сепак, најпримамливо од целата трговија се провизиите, причина повеќе Главниот ПоСАВАц денес во Белград да „поразмисли„ околу склучување на нова крупна корупциска зделка...

Zoran Burevesnik Bozinovski
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
МиГ-29 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
МиГ-29 и неговите варијанти
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 8Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: