ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1015

Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound - Page 5 Empty26/10/2019, 16:38

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound - Page 5 Empty8/12/2019, 21:17

U.S. military says Russian air defenses shot down American drone over Libyan capital
https://defence-blog.com/news/u-s-military-says-russian-air-defenses-shot-down-american-drone-over-libyan-capital.html

Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound - Page 5 Hahpsyg
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound - Page 5 Empty9/12/2019, 00:42

Од кога тоа руската војска и руски пво системи во Либија?

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound - Page 5 Empty24/12/2019, 15:59

Овој горе на сликава е од UAE, но длаи е само за илустрација или навистина се тамо, не би знаел. Нивната конфигурација на Панцирь С-1 е монтирана на MAN SX45 8X8.

Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound - Page 5 W6wH3bf

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: