ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   24/4/2013, 14:53

Нови окалки за малиов ?Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   9/5/2013, 06:57

http://tesla.rcub.bg.ac.rs/~vmilosev/buk.htm еве шо Србите пишат за БУК-от.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   9/5/2013, 08:43

su50fighter напиша:
http://tesla.rcub.bg.ac.rs/~vmilosev/buk.htm еве шо Србите пишат за БУК-от.

Што има ова врска со Pantsir-S1 ?
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   9/5/2013, 17:04

е да ја утнав "улицата" то ест групата.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   4/8/2013, 21:45

Sleep Sleep Sleep Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   4/8/2013, 23:15

Ми се допаѓа овој концепт „ се свое со себе си носам “. Едноставен систем од едно возило со се што е потребно. Бидејќи не сум експерт за оваа проблематика (ПВО) може некој да ми каже за што систем се работи, тактичко-технички карактеристики, цена итн.

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   5/8/2013, 10:12

Генерал напиша:
Ми се допаѓа овој концепт „ се свое со себе си носам “. Едноставен систем од едно возило со се што е потребно. Бидејќи не сум експерт за оваа проблематика (ПВО) може некој да ми каже за што систем се работи, тактичко-технички карактеристики, цена итн.

Мислам дека цената му идеше 14/15 милиони долари,ама зависи за која варијанта,ке видиме на србиве за колку ке им ги дадат...
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   5/8/2013, 11:15

Според ова што го пишува тука мислам дека ова е солидно средство за наши услови. Висок плафон на дејство како и солиден радиус од 20 километри. Е сега бидејќи во една батерија идат 6 возила плус 3 за носење на дополнителни проектили не верувам дека цената ќе биде 14-15 милиони. Може за едно возило да е толку.

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   5/8/2013, 12:01

Па за едно возило бе,и тоа за најосноната прва верзија,поставена на платворма на Камаз камион,потоа русиве направија и други верзии,со подобрени перфоманси,подобар радар,нова електроника,нови нишански справи,и можност за други платворми на камиони и гасеничар....
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   5/8/2013, 13:53

Najnovata znachitelno usovrshena verzija - Pantsyr S-1E - chini ramno 20.5 milioni Amerikanski Dolari po vozilo...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   

Вратете се на почетокот Go down
 
Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: