ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   6/8/2013, 16:55Рачно ги монтираат контењерите...Very Happy 
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   7/8/2013, 18:36

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   26/8/2013, 13:07

Laughing Laughing Laughing 

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   26/8/2013, 13:23

батали ова фрли око на Витјаз и Морфеј.
С-350 новата ознака.Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   10/9/2013, 12:44

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   10/9/2013, 13:00

Kukal.
Sistem dokazhan an site mozhni poligoni a i vo Sirija.
Gi iskina F-4 er.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   10/9/2013, 13:52

Море ние да имаме едно 12 комада овакви
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   10/9/2013, 14:38

Ние да имаме, они тоа ке стават у резерва, ке речат немаме пари за одржување и дека не ни се потребни пошто знаете нашата златна македонија е мирна земја, која нема потреба од вишок на оружје.. Evil or Very Mad 

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   22/11/2013, 18:02

Вратете се на почетокот Go down
Dejan N

Dejan N

Број на мислења : 56

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   17/2/2014, 00:29

su50fighter напиша:
е ова Душа дало за нас. Колку шо прочитав околу 15 милиони $, мислам е подобро од стрелата мислам онаа на возило. А и да има армијата БУК ова е за негова заштита.

super е стварно ама и Тунгуската е закон
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   

Вратете се на почетокот Go down
 
Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: