ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
IkoБрој на мислења : 502

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   17/2/2014, 01:05

Definiraj "zakon" - bidejkji vaka kako go iskazhuvash svoeto mislenje - se dolovuva vpechatokot deka ti se totalno nepoznati golemite tehnichki nedostatoci na "Tunguska"-ta kako sistem (voobichaeni i tipichni za sekoj slichen sistem koj se razvi vo 70-tite kako nea) - a koi direktno vlijaea da se razvie podocna "Pantsyr"-ot - kako nejzina daleku posovremena, daleku povertisalna, daleku posuperiorna i daleku poadekvatna zamena na sovremenoto bojno pole...bar shto se odnesuva do Trupnata PVO (osobeno vo nejziniot "hibriden" - odnosno, kombiniran artilersko-raketen segment)...
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   20/6/2014, 09:45

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   24/11/2014, 14:23

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   24/11/2014, 23:15

Убиствено , 24 ракети на едно место , сепак јас би се определил за некој систем со повеќе лансери а помалку ракети. Wink
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   24/11/2014, 23:36

Oвој е мислам наменет за ВВ и ПВО единиците на Русија,или пак како платформа за монтирање на брот,а другиот модел кој има помалце лансери и има топови е наменет за Руската армија,но ке видиме што како ке биде
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   17/5/2015, 22:23

Панцирь Сделано в России

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   17/5/2015, 22:25

1


2


3


4
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   18/5/2015, 20:50

Ова е серијал сличен на оној со Т-72? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   18/5/2015, 20:57

Појше е реалити него ли
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   17/4/2018, 13:04

Russia Delivered 40 Pantsir-S1 Air Defense Systems To Syria – State Media
https://southfront.org/russia-delivered-40-pantsir-s1-air-defense-systems-to-syria-state-media/
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound   

Вратете се на почетокот Go down
 
Pantsir-S1 / SA-22 Greyhound
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: