ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Борбени хеликоптери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 9 EmptyПон 16 Јан 2017, 00:06

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Борбени хеликоптери - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 9 EmptyВто 21 Мар 2017, 23:31

Овие хеликоптери требаше да ги заменат МИ-24 во АРМ .
http://defence-blog.com/news/u-s-marines-helicopters-used-new-auxiliary-fuel-tanks-during-flights-based-from-okinawa.html
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Борбени хеликоптери - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 9 EmptyСре 22 Мар 2017, 00:33

Да кажеше AH-1 Super Cobra ќе речев ОК, држи вода (иако и тоа е во домен на SF)... но AH-1Z Viper кој чини помеѓу 30 и 40 милиони долари во зависност од опрема, плус вооружување кое чини уште пар десетина милиони, и згора на тоа скапото одржување.... АРМ ќе банкротира со само едно парче. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Борбени хеликоптери - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 9 EmptyСре 22 Мар 2017, 10:59

Jас мислев на некоја поевтина варијанта . Wink
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Борбени хеликоптери - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 9 EmptyСаб 20 Мај 2017, 22:31

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 9 EmptyСаб 20 Мај 2017, 23:09

...

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Борбени хеликоптери - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 9 EmptyНед 09 Jул 2017, 20:11

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Борбени хеликоптери - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 9 EmptyСре 09 Aвг 2017, 23:34

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Борбени хеликоптери - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 9 EmptyПон 18 Сеп 2017, 22:03

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 9 EmptyЧет 12 Апр 2018, 15:08

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Борбени хеликоптери - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 9 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Борбени хеликоптери
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: