ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Борбени хеликоптери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 8 Empty3/6/2016, 12:39

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 8 Empty18/7/2016, 15:13

Ги дотераа 23 комада,и последните 4 треба наскоро да им стигнат

Afghanistan receives more armed MD 530F helicopters
http://www.janes.com/article/62338/afghanistan-receives-more-armed-md-530f-helicopters

Борбени хеликоптери - Page 8 1684048_-_main
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Борбени хеликоптери - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 8 Empty28/7/2016, 20:09

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Борбени хеликоптери - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 8 Empty28/7/2016, 21:24

Тоа е тоа, кога си индустриски џин, и вртиш добра паричка. Башка, и држава со саглам народ и визија.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Борбени хеликоптери - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 8 Empty3/9/2016, 21:43

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Борбени хеликоптери - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 8 Empty16/9/2016, 21:02

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Борбени хеликоптери - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 8 Empty18/9/2016, 15:55

Борбени хеликоптери - Page 8 90ZPwZK

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 8 Empty22/11/2016, 14:45

Ukrainian company unveils new high-speed helicopter at Iran Air Show
http://defence-blog.com/news/ukrainian-company-unveils-new-high-speed-helicopter-at-iran-air-show.html

Борбени хеликоптери - Page 8 1395082813522419_PhotoL
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Борбени хеликоптери - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 8 Empty25/11/2016, 20:28

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 8 Empty13/12/2016, 23:12

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Борбени хеликоптери - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Борбени хеликоптери
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: