ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Борбени хеликоптери

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери Empty20/12/2012, 12:32

Ај една тема за борбени хеликоптери,слики,видеа,текстови споредувања,воружување...


Последната промена е направена од Momak od Gjorce на 20/12/2012, 12:46. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери Empty20/12/2012, 12:34Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери Empty20/12/2012, 12:43

Мил Ми-28

Борбени хеликоптери Dpuyx

Борбени хеликоптери Jxyk6

Борбени хеликоптери SNBnG

Борбени хеликоптери 4siu6

Борбени хеликоптери TuulS

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери Empty20/12/2012, 12:57

Мил Ми-24

Борбени хеликоптери 057606

Борбени хеликоптери Mi-24-20000217-f-8825t-0011

Борбени хеликоптери 0_711ea_e4e412a3_XXL

Борбени хеликоптери 3168

Борбени хеликоптери 59839_1333058806

Борбени хеликоптери Mi-24%2BHind%2BCombat%2Band%2BTransport%2BHelicopter2

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери Empty20/12/2012, 13:10

Bell AH-1Z

Борбени хеликоптери Zyg65i

Борбени хеликоптери Xqlvl2

Борбени хеликоптери 2vlpqme

Борбени хеликоптери 2yvmp9z

Борбени хеликоптери AH-1Z-Cobra

Борбени хеликоптери AH-1Z-1

Борбени хеликоптери AH-1ZUH-1Y

Борбени хеликоптери 2cet79x

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери Empty20/12/2012, 20:04

Eurocopter Tiger

Борбени хеликоптери DIGIT-03774_Tiger_%25C2%25A9_Eurocopter+Anthony+Pecchi

Борбени хеликоптери 61523_1269767148

Борбени хеликоптери 13080_1327339451

Борбени хеликоптери 43443_1307815194

Борбени хеликоптери 84408_1180472252

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Борбени хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери Empty3/1/2013, 17:21

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери Empty29/1/2013, 19:31

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Борбени хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери Empty5/3/2013, 18:31

Борбени хеликоптери 625557_593389020689078_999169874_n
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери Empty8/3/2013, 18:07

Борбени хеликоптери 100131.jpg

Борбени хеликоптери 100130.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Борбени хеликоптери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Борбени хеликоптери
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 10Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: