ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty28/9/2016, 12:47

Alvar напиша:
И дрвото се пали на толку испукани куршуми. Smile

Злобни усти велеа дека 36 ката доста позајмила од АК

ама за рекоил ма макар и 5.56 мирана работа пагање на чаури вода може АК д а носи !

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty28/9/2016, 13:01

Истите усти велеа дека АК доста позајмила од StG 44. Кокошката или јајцето. Very Happy

Инаку 5.56 секако има помал трзај од 7.62, но помага и фактот што Robert Hirt (тестерот на HK, па на SIG) има конституција на плакар. Laughing

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty28/9/2016, 15:11

Alvar напиша:
Истите усти велеа дека АК доста позајмила од StG 44. Кокошката или јајцето. Very Happy

Инаку 5.56 секако има помал трзај од 7.62, но помага и фактот што Robert Hirt (тестерот на HK, па на SIG) има конституција на плакар. Laughing
Amin
Ma shifonjer !
Plakar e sitno - 2 krilen shifonjer!

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty1/10/2016, 20:44

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty5/10/2016, 17:29

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 N2xotCg
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 9VWIlsW
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 8bAiXpl

Voilà, трите верзии на HK416F, новата пушка за француската армија.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty20/10/2016, 13:06

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 JgVI31t

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty9/11/2016, 14:19

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 YLsONuW
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 TKeaOBy
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 8fUmMMs

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty30/11/2016, 00:28


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty10/1/2017, 12:19

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 48UHZQg
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 2RKA4kA

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty11/1/2017, 02:04
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 32 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 32 of 39Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: