ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Next
АвторПорака
Зоран

avatar

Број на мислења : 3717

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Сре 28 Сеп 2016, 10:47

Alvar напиша:
И дрвото се пали на толку испукани куршуми. Smile

Злобни усти велеа дека 36 ката доста позајмила од АК

ама за рекоил ма макар и 5.56 мирана работа пагање на чаури вода може АК д а носи !

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Сре 28 Сеп 2016, 11:01

Истите усти велеа дека АК доста позајмила од StG 44. Кокошката или јајцето. Very Happy

Инаку 5.56 секако има помал трзај од 7.62, но помага и фактот што Robert Hirt (тестерот на HK, па на SIG) има конституција на плакар. Laughing

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3717

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Сре 28 Сеп 2016, 13:11

Alvar напиша:
Истите усти велеа дека АК доста позајмила од StG 44. Кокошката или јајцето. Very Happy

Инаку 5.56 секако има помал трзај од 7.62, но помага и фактот што Robert Hirt (тестерот на HK, па на SIG) има конституција на плакар. Laughing
Amin
Ma shifonjer !
Plakar e sitno - 2 krilen shifonjer!

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10055

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Саб 01 Окт 2016, 18:44

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Сре 05 Окт 2016, 15:29

Voilà, трите верзии на HK416F, новата пушка за француската армија.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Чет 20 Окт 2016, 11:06


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Сре 09 Ное 2016, 13:19
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Вто 29 Ное 2016, 23:28


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Вто 10 Јан 2017, 11:19_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Сре 11 Јан 2017, 01:04
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 32 of 35Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: