ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty
ПишувањеПредмет: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty4/6/2012, 13:58

Ми се чини заслужуваат засебна тема.

HK M27-IAR

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 B9Ii6

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 TAs0n

HK G-28 Standard

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 GGufF

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 XrdsI

HK G-28 Patrol

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 8Txm8
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty4/6/2012, 23:07

Ма каки , не заслужуваат!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty5/6/2012, 19:16

Значи... да ја бришам темава? Smile
Штета, имав доста интересни фотки и видеа.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty5/6/2012, 20:11

Алвар, дај стави ги сликите со Г-3ките што ги имаше сликано пред некоја година на денот на АРМ. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty5/6/2012, 22:50

Ауууу... богами ќе треба да ги ископам, јали од МАФ, јали од компјутеров кој ми е карма каша. Smile
Ај ќе гледам да ги исчепкам... добри беа. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty6/6/2012, 00:02

Еве ги... ги најдов.
Check ot the trigger discipline. Laughing

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 SlikaARM3

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 SlikaARM4

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 SlikaARM5

Можеби ќе се познае некој на фоткава. Smile

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 100_4243
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty6/6/2012, 00:14

Уште некоја, од следната година.

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 100_4475

Овие две се од Игор. Б.

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 PICT0180photoIgorBozinovski

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 PICT0177photoIgorBozinovski
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty6/6/2012, 16:27

Кај МП5-ката со фиксен кундак, некако кундакот како да е со различна боја од пушката..односно не е црн туку сив. И кој лежи во рака подобро, со фиксниот или со преклопувачкиот кундак? Smile

П.С Инаку каков е Г-3 во споредба со М70? Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty6/6/2012, 16:36

Frogfoot напиша:
Кај МП5-ката со фиксен кундак, некако кундакот како да е со различна боја од пушката..односно не е црн туку сив.

Мат црн е... исто како и подкундакот. Така можеби изгледа (посветло) ради одсјајот.

Frogfoot напиша:
И кој лежи во рака подобро, со фиксниот или со преклопувачкиот кундак?

На рамо подобро лежи оној со фиксниот кундак. Во рака горе-долу се двата исти.

Frogfoot напиша:
П.С Инаку каков е Г-3 во споредба со М70? Rolling Eyes

Потежок. Башка што е долга како метла. Smile
Какви се на огнена линија нека кажат членовите кои имаат гаѓано со нив. Wink
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty6/6/2012, 16:52

Фала брале за информациите, а сега се користат во АРМ или се експонати?

П.С: Кога ги добивме нив и од кого.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 39Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: