ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 39  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинHeckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty3/7/2012, 01:04

Инаку кај нас во АРМ како се покажаа М4 ките. Дали се уште "АЛЕРГИЧНИ" на песок, вода, кал, снег, смрзнување, прегазување со возило и сл или се исфрлени овие работи. Какво е искуството со М4 ката, нека каже некој од армијава што имал допир и пукано со неа какви се искуствата.

Јас повеќе би сакал HK416 и G36 да гледам во вооружавањето на АРМ ако веќе сакаме да воведуваме 5.56 калибар. Кон М4 имам фобија поради "'АЛЕРГИЈАТА'" што ја набројав. Грција мислам дека сеуште има Г3 пушки во вооружувањето, а официјален калибар им е 7.62X51
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty3/7/2012, 14:05

И јас би бил за тоа, но веќе имаше најави за замени на АК со М4, иако тоа долго ќе трае дури се изврши намена од проста причина што нема доволно М4-ки, а фобијата исто и јас ја имам. Сите бегаат од неа, ние допрва ќе ја воведуваме! Glava v zid
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинHeckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty3/7/2012, 17:56

Frogfoot напиша:
И јас би бил за тоа, но веќе имаше најави за замени на АК со М4, иако тоа долго ќе трае дури се изврши намена од проста причина што нема доволно М4-ки, а фобијата исто и јас ја имам. Сите бегаат од неа, ние допрва ќе ја воведуваме! Glava v zid

Епа затоа викам ако има некој од Ренџери или Волци член на форумов а има пукано нека каже за искуствата со М4
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty11/7/2012, 17:06

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty12/7/2012, 20:42

Пушкава е ѕверка, ненормално секси!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty10/9/2012, 01:16

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 ZGdli

HK G3DMR.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty10/9/2012, 02:43

Laughing Laughing Laughing
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 408186_441777885872755_1028262554_n
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty10/9/2012, 11:16

Добра финта. Very Happy

Патем овие на сликата се Швајцарци, пушките стандардни SIG SG 550. Wink

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty10/9/2012, 13:31

Јас па мислев Г-3 дека се.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty10/9/2012, 15:09

Па од овој агол тешко се разликуваат.
Но фактот дека рамките на SIG-от може да се прицврсуваат една на друга кажува дека се SG 550.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 39Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 39  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: