ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty6/6/2012, 16:56

Па веројатно ги користат... не би знаел да кажам.
MP-5- ките за CQB, G-3-ките веројатно во помала мера.

Инаку G-3-ките се Турски, со оглед дека беа користени во конфликтот 2001-ва, претпоставувам се донирани претходно.
МР-5-ките ми се чини се набавено кон средина на 90-тите. Некој некаде спомена дека биле од Пакистанско потекло. Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty6/6/2012, 16:59

Да на МАФ и јас прочитав дека се од Пакистан а цело време мислев дека се ориџинале. Инаку само Волците ги должат за CQB нели? Од парадата гледав некои слики од Тигрите, имаа слични машинчиња... за што станува збор?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty6/6/2012, 17:02

Е... Тигрите имаат џилитки МР-5-ки, со Brugger & Thomet придушувачи (колку можев да приметам од некој фотки) и со Aimpoint оптика.
Башка се ориџинал Германски... но тоа е МВР... нели. За некого мајка... за некого маќеа. Wink
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty6/6/2012, 17:04

Alvar напиша:
Е... Тигрите имаат џилитки МР-5-ки, со Brugger & Thomet придушувачи (колку можев да приметам од некој фотки) и со Aimpoint оптика.
Башка се ориџинал Германски... но тоа е МВР... нели. За некого мајка... за некого маќеа. Wink

Се ми е јасно уште со првава буква Laughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty6/6/2012, 17:05

Еве ги фотките од Тигрите:

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Onnet_Andon_Davcev_Tigri_039

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Onnet_Andon_Davcev_Tigri_002

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Onnet_Andon_Davcev_Tigri_025

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Onnet_Andon_Davcev_Tigri_022

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Onnet_Andon_Davcev_Tigri_018

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Onnet_Andon_Davcev_Tigri_017
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty6/6/2012, 17:54

Цело време мислев дека МП5 со интегрираниот пригушувач користи некое посебно 9мм зрно, но користел класично 9мм Пара. Инаку веројатно ќе да се овие Хеклери кои беа исто на парадата лани.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty6/6/2012, 19:33

На Г-3ката од предходната страна да не може човек да и се изнагледа.Каква м4ка, каква м21, каква м70, Г 3 е закон. Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty16/6/2012, 15:24

HK 416C, мислам дека одпадна од производство.

USMC HK М27 IAR
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty18/6/2012, 17:15

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 37tY6
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинHeckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty3/7/2012, 00:54

Frogfoot напиша:
Цело време мислев дека МП5 со интегрираниот пригушувач користи некое посебно 9мм зрно, но користел класично 9мм Пара. Инаку веројатно ќе да се овие Хеклери кои беа исто на парадата лани.

Аман бе друже зар не си знаел дека МP5SD (верзијата со интегрален пригушивач) не користи подзвучна (субсонична) муниција. Сакав да кажам за тоа на некои од темиве само викам ај да не јадам тоа што нетреба на форумов и чекав друг да каже. Јас на парадата не видов хеклери MP5SD туку класичната верзија. Тигрите нели носеа Хеклери
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 39Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: