ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 39  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty11/1/2017, 11:27

HK MR308


Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 PlTOqouZj

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 PnyaaLYgj

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 PmADTn9Mj

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Pla8Zk2Cj

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 PokD2L3kj

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 PoMKEWJsj

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 PnNFevoJj

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 PmtiSACTj

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 PmPQixcJj


______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty11/1/2017, 11:55

Дооооообра! Twisted Evil

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty11/1/2017, 13:09

Генерал како мава Хеклеров
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty11/1/2017, 14:41

Momak od Gjorce напиша:
Генерал како мава Хеклеров


Во око. Една од најдобрите пушки кои сум ги користел.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty11/1/2017, 18:01

Која разлика во завршна обработка помеѓу Хеклеров и Норинкото од другиот сет на слики. Бог и шеширџија, алал вера. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty11/1/2017, 18:26

Alvar напиша:
Која разлика во завршна обработка помеѓу Хеклеров и Норинкото од другиот сет на слики. Бог и шеширџија, алал вера. Smile

Затоа и се случи тоа што се случи со затворачот. Нешто што е незамисливо за Хеклер. Ако некогаш купам пушка на АР-15 платформа тоа ќе биде Хеклер или СИГ. Цената е далеку над нашите стандарди но пуста желба

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty12/1/2017, 02:24

И мене ми е желба еден ден ваков Хеклер да имам на плакар Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty23/1/2017, 14:37

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty23/1/2017, 16:13

мх, мх, мх... мераци. Cool

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty2/2/2017, 20:07

Нова автоматска пушка од Heckler & Koch, HK433. Веројатно направена за идниот тендер на Bundeswehr.

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 29hheR9

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 33 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 33 of 39Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 39  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: