ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Next
АвторПорака
Alvar

avatar

Број на мислења : 8310

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   7/3/2016, 15:21_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8310

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   11/3/2016, 11:32_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8310

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   11/7/2016, 20:05


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

avatar

Број на мислења : 172

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   21/9/2016, 16:34

https://www.youtube.com/watch?v=SywgLmXSSP4
Доста интересна споредба Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8310

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   26/9/2016, 23:01

French Army selects HK416 to replace FAMAS
http://www.janes.com/article/64089/french-army-selects-hk416-to-replace-famas

Weapon of choice: France picks German-made HK 416 assault rifle to replace iconic FAMAS
https://www.rt.com/news/360496-france-replace-famas-hk416/

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9956

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   27/9/2016, 13:55

Значи хрватската ВХС отпадна Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8310

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   27/9/2016, 14:02

Фала богу. Smile

Изборот на крај се сведе помеѓу FN SCAR и HK416, и двете одлични (и скапи) пушки. На крајот претпоставувам одлуката ја решија нијанси, FN има направено и некој ситни финти кои ги имаше вметното во договорот а со цел да измолзе повеќе пари на подолг рок (поевтина прва транша на пушки, поскапи подоцна), што секако не помина.
Згора на се, HK пред некој ден поднесе и тужба против FN за прекршување на интелектуална сопственост т.е. патент.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8310

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   27/9/2016, 23:07

900 куршуми за 2.4 минути + рамка со 30 на крајот.
Мошне ретка снимка од испитувањата на G36 која излезе вчера.


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3706

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   28/9/2016, 10:07

Ja kontrolira so edna raka !
mirno funkcioniranje e sega plastikata se zapali !

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8310

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   28/9/2016, 12:43

И дрвото се пали на толку испукани куршуми. Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 31 of 35Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: