ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty12/5/2019, 01:16

Concamo е швабска фирма... така да би требало да се и они шваби.

https://concamo.com/

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty15/5/2019, 13:50

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 6y249U8
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 RHbyxO7

Новите HK G38 MDW (околу 2000 парчиња) кои ги набави сојузната полиција на Hessen, DE.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty15/5/2019, 14:43

ХК 416 а5 Twisted Evil

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty16/6/2019, 02:32

Долгата и кратката верзија на Г95 Twisted Evil
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Hk416-12
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Hk416-13

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty19/7/2019, 18:21

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 UyxKVqS
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 BWQZ8KY

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty11/8/2019, 20:54

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 JHAaZc3

KSK конфигуарцијата.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty12/8/2019, 15:30

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 R1hXTYH
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 XOwEAWM

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty13/8/2019, 14:50

Alvar напиша:
Новите HK G38 MDW (околу 2000 парчиња) кои ги набави сојузната полиција на Hessen, DE.

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 8DrRWKI
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 FMsSHJV

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty17/8/2019, 12:13

Alvar напиша:
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 JHAaZc3

KSK конфигуарцијата.
Леле каква е човече Shocked Shocked Twisted Evil

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty24/8/2019, 17:01

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 MCpaBzB

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 38 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 38 of 39Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: