Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Легендарниот „Калашников„ - АК

Go down 
+19
ESN
JKD
IgorM
mojsejko
tose
Goran Apostoloski
Legija91
Hivemind
Stamenov
marijana
ljubisa
Phalanx
beowulf
Зоран
Генерал
Profesionalec
SIG
Momak od Gjorce
AlexGreat
23 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 51  Next
АвторПорака
tose

tose


Број на мислења : 160

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty27/8/2013, 15:32

кој е тој систем кој е мн понапреден од нас т.с од нашата опрема,а кои тие ја користат?
епа види ја опремата и оружје која ја носат РОСА (Косово) и РЕНЕА заедно со специјалната единица од армијата на Албанија
и ке го добиеш одговорот на твоето прашање.
двете се убави пушки,незнам некоја паралела...во последно време м4 го менуваат SCAR-от,кко ново посовремено оружје.
не сум од ЕБР,а имам пукано со повеќе пиштоли ако сакаш можам да ти ги пишам...
Алвар мн паметно кажа шипците слушаат и купуваат тоа што е добро,а кај нас...за видот на оружјето не се прашуваат тие кои се засегнати најмогу од тоа туку за нив одлучуваат некои кои пушка имаат видено само на филм...а некој ни на филм не видел
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty27/8/2013, 15:57

Зоран напиша:
Што е тој систем толку многу по напредн од опремата која ја ползуваме ние.
Па доста богами, крцкаат со нова опрема. Речиси целокупното оружје на Косовариве е HK.
Да не се чудиме после кога ќе гледаме какво оружје користат против нас некој ден.

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Uo8h5Ap

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 54uZHJK

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Oik8wuI

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 HPprr5a

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 YLKV6pB

Но сериозно, муабетов можеме да го продолжиме на друга тема.
Овде:
https://odbrana.forumotion.org/t252-topic
Или овде:
https://odbrana.forumotion.org/t162-topic

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty28/8/2013, 15:37

tose напиша:
кој е тој систем кој е мн понапреден од нас т.с од нашата опрема,а кои тие ја користат?
епа види ја опремата и оружје која ја носат РОСА (Косово) и РЕНЕА заедно со специјалната единица од армијата на Албанија
и ке го добиеш одговорот на твоето прашање.
двете се убави пушки,незнам некоја паралела...во последно време м4 го менуваат SCAR-от,кко ново посовремено оружје.
не сум од ЕБР,а имам пукано со повеќе пиштоли ако сакаш можам да ти ги пишам...
Алвар мн паметно кажа шипците слушаат и купуваат тоа што е добро,а кај нас...за видот на оружјето не се прашуваат тие кои се засегнати најмогу од тоа туку за нив одлучуваат некои кои пушка имаат видено само на филм...а некој ни на филм не видел
Повели!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty28/8/2013, 15:40

Ги гледам сликиве од Косовариве и уште еднаш си го потврдувам ставот дека ХК-416 е најсекси автоматска пушка.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty28/8/2013, 15:50

Јбг, кога немаат слух нашиве... ќе носи љоч бандит.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
tose

tose


Број на мислења : 160

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty28/8/2013, 18:52

сум пукал со многу со некој и по 2-3 куршума колку да се проба како е...
а иначе сум работел со глок17,26..цз99,TT(M57),M70,ЧЖ75 и 85,walther p99,p22
сум пукал со zastava 357 magnum,steyr,beretta 92,sig sauer p226,daewoo,Sarsilmaz,Browning,HS,jericho
и еден куршум со Desert Eagle ама се броиVery Happy ..може имам и со нешто друго ама не се памти мн се
а за хеклерот 416 фоките го носеа за Бин Ладен кога го решија ...значи ТОП еVery Happy 
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty29/8/2013, 00:25

И кој од пиштоливе ти остави онака..најмногу мерак?
Вратете се на почетокот Go down
tose

tose


Број на мислења : 160

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty29/8/2013, 13:22

глок17,дали оти најдолго сум работел со него,ама најубаво ми лежиLaughing 
Вратете се на почетокот Go down
mojsejko

mojsejko


Број на мислења : 15

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty30/8/2013, 02:59

Час по физичко образувание во Русија

Зопто тоа го нема кај нас Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed 
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91


Број на мислења : 1330

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty2/9/2013, 21:44



3 добоша, и на обичниот му заглави .. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 20 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Легендарниот „Калашников„ - АК
Вратете се на почетокот 
Страна 20 of 51Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 51  Next
 Similar topics
-
» Калашников

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: