Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Легендарниот „Калашников„ - АК

Go down 
+19
ESN
JKD
IgorM
mojsejko
tose
Goran Apostoloski
Legija91
Hivemind
Stamenov
marijana
ljubisa
Phalanx
beowulf
Зоран
Генерал
Profesionalec
SIG
Momak od Gjorce
AlexGreat
23 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 35 ... 51  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty26/8/2013, 14:39

tose напиша:
не дека е врв ама е мн добра иначе има мн добри пушки...
м4 пишав пошто ја користат израелците,а таворот нели е нивни и затоа
како споредба некоја излезе,а иначе има пушки пушки боли главаLaughing 
Сега ни правиш лиги!
од оружје имам пукано со М-70 АБ2 , пасп М-76 , Глок 17, и Цз 999 .
така да моето искуство е незначајно и нема право да коментирам.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty27/8/2013, 00:23

Ај кога забегавте од темата да кажам и јас нешто. Во почетокот бев скептичен кон М4 но кога ми падна во раце бев пријатно изненаден. Иако по природа сум сентиментален кон М70 ама М4 доби високо место кај мене. Е сега, во наши услови нема можност за екстремно тестирање во пракса на двата модели па да дадам некој суд врз основа на тоа, но од она што имав прилика М4 е далеку подобра од она што кружи по форумите.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty27/8/2013, 00:48

М4 и мене ми остави висок впечаток уште пред некоја година кога првпат имав прилика да ја земам во раце, а особено во онаа конфигурација која беше прикажана оваа година на ТТ зборот.
Со Aimpoint red-dot нишан екстремно лесно се насочува кон целта, удобна е, и лесна. Башка кундакот со го штимаш по желба.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty27/8/2013, 10:14

Alvar напиша:
М4 и мене ми остави висок впечаток уште пред некоја година кога првпат имав прилика да ја земам во раце, а особено во онаа конфигурација која беше прикажана оваа година на ТТ зборот.
Со Aimpoint red-dot нишан екстремно лесно се насочува кон целта, удобна е, и лесна. Башка кундакот со го штимаш по желба.
Аха тука ве чекав.
А Абакан да пробавте а?
крај на офф/
Вратете се на почетокот Go down
tose

tose


Број на мислења : 160

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty27/8/2013, 12:11

одлична пушка и имаш и можеш да ставиш милион додатоци,само ако не е покриена со пластична облога мн загрева и мораш да носиш наракивца за да ја држиш...
доволно е да видиме кои земји и единици ја користат и веднаш знаеме за што пушка станува збор
а ако бираме најдобри тоа е мн тешко нели...
мое искуство...FN SCAR и SIG522 COMMANDO...закон пушки,само штета што ги немамеSad 
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty27/8/2013, 12:23

tose напиша:
одлична пушка и имаш и можеш да ставиш милион додатоци,само ако не е покриена со пластична облога мн загрева и мораш да носиш наракивца за да ја држиш...
доволно е да видиме кои земји и единици ја користат и веднаш знаеме за што пушка станува збор
а ако бираме најдобри тоа е мн тешко нели...
мое искуство...FN SCAR и SIG522 COMMANDO...закон пушки,само штета што ги немамеSad 
Баш си скромен
фамилијта сиг е прогласена за ролсројс на пушките.
Попатно си налетал на Берета како што ја купија албанците .
Вратете се на почетокот Go down
tose

tose


Број на мислења : 160

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty27/8/2013, 12:34

ако биде да ја биде хахаха
а иначе знам дека имаат албанците берета носат во Авганистан
јас со таа што имав прилика да работам не е Берета,туку е Белгиска FN SCAR...
ееее тие неписмените шиптари имаат опрема што е милион години пред нас....за жал или срам...незнам што да кажам
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty27/8/2013, 13:16

tose напиша:
ако биде да ја биде хахаха
а иначе знам дека имаат албанците берета носат во Авганистан
јас со таа што имав прилика да работам не е Берета,туку е Белгиска FN SCAR...
ееее тие неписмените шиптари имаат опрема што е милион години пред нас....за жал или срам...незнам што да кажам
Што е тој систем толку многу по напредн од опремата која ја ползуваме ние.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty27/8/2013, 13:40

tose напиша:
ако биде да ја биде хахаха
а иначе знам дека имаат албанците берета носат во Авганистан
јас со таа што имав прилика да работам не е Берета,туку е Белгиска FN SCAR...
ееее тие неписмените шиптари имаат опрема што е милион години пред нас....за жал или срам...незнам што да кажам
И, кога би направил паралела меѓу М4 и SCAR?

ПС: претпоставувам си ЕБРовец , (ако си) што пиштоли имате пробано?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty27/8/2013, 14:10

tose напиша:
тие неписмените шиптари имаат опрема што е милион години пред нас.
"Неписмените шиптари" слушаат попаметни и ги пратат современите токови кога станува збор за оружје и опрема.
За разлика од нас, што дозволуваме дилери на оружје и опрема да го прават изборот наместо воените и полициски единици.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 19 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Легендарниот „Калашников„ - АК
Вратете се на почетокот 
Страна 19 of 51Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 35 ... 51  Next
 Similar topics
-
» Калашников

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: