Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Македонија во Балканскиот вртлог

Go down 
+18
shady3
Wolf
beowulf
tose
JKD
Mrshajnoski
gladiator_17
Iko
alexmkd
Генерал
assasian
Momak od Gjorce
РИС
Legija91
Smrtnikot
Зоран
Alvar
SIG
22 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 65 ... 100  Next
АвторПорака
SIG

SIG


Број на мислења : 6114

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty21/2/2014, 17:40

Јавноста ќе дознае за ова..
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty6/3/2014, 16:20

Нова тепачка меѓу ПТТ и Хемиско, нападнати двајца ученици

Двајца ученици од средното училиште „Владо Тасевски“ -ПТТ попладнето околу 13:30 часот се нападнати пред училиштето од поголема група на ученици.
Според првичните информации двајцата ученици на возраст од 17 години биле нападнати од страна на ученици од средното училиште „Марија Кири Склодовска“ – Хемиско.
Полицијата привела 14 од напаѓачите, а по останатиот дел се трага.
Се работи на расчистување на случајот и утврдување на мотивите за нападот.
http://www.kurir.mk/makedonija/crna-hronika/150182-Nova-tepacka-megu-PTT-i-Hemisko-povredeni-dvajca-ucenici

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty6/3/2014, 18:35

Alvar напиша:
Нова тепачка меѓу ПТТ и Хемиско, нападнати двајца ученици

Двајца ученици од средното училиште „Владо Тасевски“ -ПТТ попладнето околу 13:30 часот се нападнати пред училиштето од поголема група на ученици.
Според првичните информации двајцата ученици на возраст од 17 години биле нападнати од страна на ученици од средното училиште „Марија Кири Склодовска“ – Хемиско.
Полицијата привела 14 од напаѓачите, а по останатиот дел се трага.
Се работи на расчистување на случајот и утврдување на мотивите за нападот.
http://www.kurir.mk/makedonija/crna-hronika/150182-Nova-tepacka-megu-PTT-i-Hemisko-povredeni-dvajca-ucenici

Не знам дали медиумиве намерно ја вртат работата во наша полза,или некој им дава лоша информација...тепани се шиптари,потоа улетаа цела сурија,и се замеша полиција,нашите се разбегаа,а поголема група на шиптари отиде апс,информација од прва рака Very Happy

а најсмешно е што пред некој ден,ни дојде инспекторка за превенција,и не убедуваше дека ние сме биле изманипулирани,дека немало меѓуетнички тензии,дека нашите мозоци биле закржлавени,дека по нејзини статистики,ист е борјот на напади на наши и нивни(уживај си)...не знам стварно во кој свет живее она,и таквите како неа...само ме интересира дали она го мисли тоа со своја глава,или така и рекле да мисли,никад нема да разберам...јас и се насмеав само слатко,пошто и онака џабе ќе се расправав...за пример само,кога беа протестите против министерот таљо,у станица не тераа да кажеме дека Стојанче не организирал на протест,да сме кажеле така ќе сме прошле многу добро(у превод,ќе те пуштиме)...страшно нешто,а немаше никаква врска,барем не конкретно за мене и неколку мои другари.Муабетот ми е,дека не ја гледаат реалната слика туку си ставаат нивна слика,некоја што сакаат да ја гледаат и тераат по таа.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 11046

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty6/3/2014, 18:55

Деца... не знам што да ви кажам, отидено е се во ПМ. И они се за стап, и вие сте за стап, а највеќе оние на кои им одговара ваква атмосфера.
И порана имало зврчки помеќу двете заедници... кулминација имаше во 2001-ва, ама оттогаш наваму. Потоп.

Памет во глава.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty6/3/2014, 19:17

Alvar напиша:
Деца... не знам што да ви кажам, отидено е се во ПМ. И они се за стап, и вие сте за стап, а највеќе оние на кои им одговара ваква атмосфера.
И порана имало зврчки помеќу двете заедници... кулминација имаше во 2001-ва, ама оттогаш наваму. Потоп.

Памет во глава.
Види...не знам каква е состојбата во ПТТ,но во хемиско,објаснував еднаш,на еден наш клас-3 нивни се,и верувај ми дека нашиве не се рчкаат,туку они се тие што прават тензии...и ајде да речеш,да имаат муда,ко што било порано,кога ќе сме се затепале меѓу себе,еден прозборен збор или јадеш шамари,или он ги јаде шамарите..или ќе се смирите на крај,или ќе се исполупате уште малку надвор,и утредента никому ништо...а сега,знаеш што прават они ? ќе се рчнат еднашка,ама не се тепа,туку провоцира,пошто знае дека ќе дое професор/директор/обезбедување,и ќе спасат гз...после тоа има полиција у школски,кога претераа и кога ни пукна филм зимото,ги чуваа како Обама да дошол..специјално за нив се праќаа автобуси,не смееше никој друг освен шиптар да се качи,под обезбедување на 10 џандари,и алфишта,ние затворени во двор + џандари од другата страна,они си влагаат у автобус и си идат накај дома,а они направиле да дојдат до таа ситуација...најсмешно беше,кога една од нивните најзовриени глави,збореше како ние не сме сакале да живееме со нив,они сакале,ама ние не сме ги сакале и сме ги тепале,малтретирале,булите нивни сме ги тегнеле за шамии,сме ги закачале...и тоа на предавање од некоја си организација,која што тоа ќе го пренела на ОБСЕ или не знам што таму...го слушав и се чудев,баш го прашав дали е озбилен за тоа што го збори,пред сите,и се правеше како да не разбира што го прашувам...значи катастрофа,ваљда идат на курсеви по лижење гз и јадење гомна...
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6114

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty8/3/2014, 23:47

Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty9/3/2014, 09:25

Јас пак од секогаш мислев дека функционираат заедно, барем во Македонија.

______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty9/3/2014, 15:19

Не сфаќам што сака,на фб објавува слики каде што се радува за загинати Македонци,а по медиуми кажува дека бара помош од Македонската политичка власт да се борат против радикалниве исламисти...и стварно не сфаќам,ако стварно го сака тоа,зошто некој од МВР не отидат,или го земат,да го испрашаат,што знае,кои луѓе се главни,каде им се состаноците,во кои џамии,кои села,па да навлезат,онака ради рутинска контрола па "можеби" ќе налетаат на нешто илегално...едвај чекам да видам таква акција,од дамна немаат направено голема акција во стилот на Бродец...
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty9/3/2014, 15:23

Smrtnikot напиша:
Јас пак од секогаш мислев дека функционираат заедно, барем во Македонија.

Не знам баш...имам другар,кој што е муслиман,и баш го прашав како се одвива тоа,уште пред многу години,ми кажа дека повеќе џамии во Скопје биле во раце на радикалците,и дека не идат во било која џамија,туку стриктно во тие каде што се проповеда вистинскиот Ислам,и дека многу луѓе се револтирани од радикалците,ама долга била нивната рака...јас да сум на чело на држава,на МВР,на ДБК,би бил и те како загрижен,и би превземал секакви мерки против нив,а не да апсам дилери на дрога кои што работат за 500 евра..кога во Скопје имаш такви џамии кои што се темпирана бомба...
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty9/3/2014, 15:28

Што би било кога би било.. Very Happy

______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија во Балканскиот вртлог   Македонија во Балканскиот вртлог - Page 30 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонија во Балканскиот вртлог
Вратете се на почетокот 
Страна 30 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 65 ... 100  Next
 Similar topics
-
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог
» Македонија во Балканскиот вртлог

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Актуелни воено-политички случувања :: Македонија-
Отиди до: