ОДБРАНА
ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Форум за безбедност и геополитика
Видете ги мислењата без одговор
 Форум ТемиМислења
Последно мислење

Копнено вооружувње

 
Нема нови мислења

Пешадиско вооружување и опрема

Борбено пешадиско вооружување и опрема.
6180849/4/2021, 23:12
ESN Снајперско вооружување и снајперизам
Нема нови мислења

Артилерија

Топови, минофрлачи,минско-експлозивни средства,против-оклопни средства и муниција артилериски набљудувачки радари и опрема и др.
126614/4/2021, 02:28
gol_den_phantom69 MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)
Нема нови мислења

Инженерија

Инженерски средства, техники и опрема.
112034/11/2020, 21:48
Momak od Gjorce Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување
Нема нови мислења

Оклопни и транспортни средства

Оклопни и неоклопени средства за војување и транспорт.
2032399/4/2021, 13:18
Alvar Оклопни борбени возила - Колчари
Нема нови мислења

Воени новитети

Најнови воени новости
34798/4/2021, 22:57
Momak od Gjorce Воени новости

Воздухопловство и ПВО

 
Нема нови мислења

Авиони

Ловечка, бомбардерска, јуришна и транспортна авијација
4896620/2/2021, 00:39
Momak od Gjorce Лесни борбени авиони - Пропелери
Нема нови мислења

Хеликоптери

CSAR, MEDEVAC, транспортни и други функции на хеликоптерите
1453631/3/2021, 14:05
Alvar Mil Mi-24 Hind
Нема нови мислења

Беспилотни летала

Беспилотните летала како нова генерација на бојното поле
38410/10/2020, 18:18
РИС UAV - беспилотни летала
Нема нови мислења

ПВО системи

Противвоздушната одбрана и системите низ нивниот развој во воздухопловствата
148099/3/2021, 00:05
Momak od Gjorce Артилериски системи за ПВО
Нема нови мислења

Воздухопловно вооружување и опрема

Опрема и воооружувањето како неизоставен дел од воздухопловниот борбен систем
52113/5/2020, 19:01
РИС Воздухопловно вооружување
Нема нови мислења

Воени воздухопловства

Воздухопловни сили и останати занимливости околу авијацијата
1615520/12/2017, 22:48
Momak od Gjorce Руско воено воздухопловство

Морнарицa

 
Нема нови мислења

Бродови

Бродови,Подморници,Носачи на авиони,Фрегати...
79513/9/2020, 22:22
Momak od Gjorce Подморници и подморнички битки низ историјата
Нема нови мислења

Поморски сили

Поморските сили на денешницата и во минатото
715227/11/2018, 19:58
ESN Руска Морнарица
Нема нови мислења

Езерска и речна флотила

Развојот,задачите и обврските на денешните Езерски и Речни флоти
11611/2/2017, 19:53
РИС Езерска и речна флотила

Безбедносни сили на РМ

 
Нема нови мислења

Дирекција за Заштита и Спасување - ДЗС

Историја, задачи, опрема и функционирање
77320/11/2018, 21:01
Официрче Случувања во ДЗС
Одбрана Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 51888 мислења
Постојат b>2464 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Macedonian75
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 427 во 9/5/2015, 11:52

Регистрирани членови: Никој
Members connected during last 48 hours : Alvar, DesertFox, ESN, gol_den_phantom69, Goust, koki.skopje, Korcula, leopard, Lifew@lker, Macedonian Knight, MakedoN@, Momak od Gjorce, momo, Panter, PetreMakedonski, SIG, t34t55, Trifun.L, Зоран, РИС
Users having a birthday today : gokiandonov (37)
No users are having a birthday in the upcoming 1 days
Legend :   [Администратор ]   [ Модератор ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен