Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Војнички обувки

Go down 
+19
fighter
JKD
shady3
BABUN
Ilija Uzunov
tose
Smrtnikot
Legija91
darkness
alexmkd
ESN
leopard
Klinton
Momak od Gjorce
beowulf
Alvar
Зоран
Генерал
SIG
23 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51  Next
АвторПорака
ESN

ESN


Број на мислења : 1572

Војнички обувки - Page 50 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 50 Empty3/1/2021, 20:16

Алвар брат,треба да бидат црни затоа што такви бараат кај нас.Друга боја на чизми е дозволено само кога си на терен или стража.Тундра се ОК,ама премногу се гломазни,и не би сакал да ги малтретирам за обука итн.Така да,Данер ми останува како решение,ќе ги прежалам тие 20 000 денари,затоа што е единствена воена чизма која има толку многу топлотна изолација.

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10941

Војнички обувки - Page 50 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 50 Empty9/6/2021, 21:57

Војнички обувки - Page 50 JloXpTF
Војнички обувки - Page 50 YXfFtUW
Војнички обувки - Page 50 Q9EljIC
Војнички обувки - Page 50 SOlSD75
Војнички обувки - Page 50 NF7GfjS
Војнички обувки - Page 50 OUm9hUY

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1572

Војнички обувки - Page 50 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 50 Empty28/8/2021, 13:34

Отидоа 200 евриќа за Haix. Истиот модел ги имам само со средна висина. Презадоволен сум од нив,па за да не ми прават проблеми на работа поради висината на чизмата ги зедов сега повисоките. И во едно сум сигурен,а тоа е,овие се трети пар на Haix шо ги имам. Haix ќе носам до самиот крај.
Војнички обувки - Page 50 20210814
Војнички обувки - Page 50 20210813
Војнички обувки - Page 50 20210815

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1572

Војнички обувки - Page 50 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 50 Empty28/8/2021, 13:36

Војнички обувки - Page 50 20210817
Војнички обувки - Page 50 20210816
Војнички обувки - Page 50 20210818

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1572

Војнички обувки - Page 50 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 50 Empty28/8/2021, 13:37

Војнички обувки - Page 50 20210819

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
РИС




Број на мислења : 2365

Војнички обувки - Page 50 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 50 Empty28/8/2021, 14:43

Со убаво да ги носиш , иначе како си , те нема на форумов ни за нешто убаво ни за нешто лошо да кажеш , си помислив си ја напјштил војската .
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1572

Војнички обувки - Page 50 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 50 Empty28/8/2021, 15:05

РИС напиша:
Со убаво да ги носиш , иначе како си , те нема на форумов ни за нешто убаво ни за нешто лошо да кажеш , си помислив си ја напјштил војската .
Благодарам друже,поубави да си купиш. Целиот овој месец беше хаос. Ни дадоа тревога,ни прекратија одмори,10 дена на терен гасење пожари низ државата,па одма после тоа цела недела стража. Ми се собра се у пм. Затоа ме немаше. Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10941

Војнички обувки - Page 50 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 50 Empty28/8/2021, 16:14

Одличен избор, нема утка кај овој бренд. Pros-Cons во споредба со Lowa?

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1572

Војнички обувки - Page 50 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 50 Empty28/8/2021, 21:30

Alvar напиша:
Одличен избор, нема утка кај овој бренд. Pros-Cons во споредба со Lowa?
Брат искрено не поседувам Lowa за да можам да ти дадам онака коректна споредба. Ама пак затоа имам пробано Lowa Zephyr, и голема бројка на колеги ги носат истите. Јас сум единствениот во цел батаљон што носи Haix,едноставно луѓето не го знаат брендот. Ај вака од тоа јас што сум ги пробал ќе кажам дека овие моиве Haix black eagle athletic 2.1 gtx во удобност ги шишаат Lowa Zephyr. Едноставно нема простор за споредба кога станува збор за удобност. Друг голем проблем на Lowa Zephyr е тоа што после 4 месеци од користење се одлепува гумата што иде странично од чизмата. Ете јас лично знам 5 колеги кои го имаат тој проблем. Исто така пред година-две голем број на дечки од ЕСЗ земале Zephyr од Камуфлаж и тие го имале истиот проблем. И баш поради тоа Камуфлаж ја намали гаранцијата на Zephyr од 12 на 6 месеци за вработени во АРМ И МВР. Додека јас двата пара шо ги имам на Haix ги сокапав по терени,маршеви,ете со кратките Haix black eagle athletic 2.1 gtx сега додека траеја пожарите бев со нив. 10 дена неприкинато носење без никаква грижа за нив. Едноставно пре,презадоволен. Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10941

Војнички обувки - Page 50 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 50 Empty28/8/2021, 22:21

Моја грешка, мислев дека имаше и Lowa. Smile

Zephyr-от им е веројатно обид да конкурирaат на Salomon Quest 4D GTX, со оглед на популарноста на моделот веројатно и успеаа, но колку се подобри од нив, не знам.

Инаку класичните модели на Lowa како Combat Boot GTX, Mountain Boot GTX се веројатно сеуште врвот на таа компанија.

https://professional.lowa.com/products/men

Штета што кај нас ги нема и Meindl како бренд, имав прилика да ги разгледам и пробам во дуќан во Франција, камен, ептен здрава чизма... али €250/300. Rolling Eyes

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Војнички обувки - Page 50 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 50 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Војнички обувки
Вратете се на почетокот 
Страна 50 of 51Отиди на страна : Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51  Next
 Similar topics
-
» Војнички песни
» Војнички кучиња

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: