Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Борбени ножеви

Go down 
+20
Зоран
eMilanist
Smrtnikot
alexmkd
Legija91
Goran Apostoloski
avgvstvs
beowulf
Alvar
Генерал
Cistac
Momak od Gjorce
tonin
meth
Волчко
viktor555
SIG
shady3
Profesionalec
AlexGreat
24 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 31  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Борбени ножеви - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 16 Empty31/8/2013, 21:25

Еве ви и тест. Има уште два дела.


______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Борбени ножеви - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 16 Empty31/8/2013, 21:44

Ова е тоа што го има и кај нас. Многу ме нервира типов затоа што очигледно е дека нема поим што зборува. Тропа глупости од типот дека харпунот му имал чуден изглед, не знае да го спакува како што треба па затоа тешко можеше да ги извади сите елементи. Што се однесува до самиот нож и јас не сум баш импресиониран од него, ама целиот концепт според мене е солиден.


______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf


Број на мислења : 765

Борбени ножеви - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 16 Empty1/9/2013, 00:22

Слободно пазарете од aliexpress.com. Сестра ми цело време порачува некои ситници, и еве, се што порачала стигнало - free shipping.Smile 
Јас ваква белегзија од падобранско јаже сакам да порачам. Гледам цените се движат од 1 долар и 20тина центи до 5 долари.
http://www.aliexpress.com/item/Paracord-Parachute-Cord-7-Strand-Emergency-Survival-Bracelet-with-Plastic-Buckle-Black/1054774456.html
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Борбени ножеви - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 16 Empty1/9/2013, 01:41

beowulf напиша:
Слободно пазарете од aliexpress.com. Сестра ми цело време порачува некои ситници, и еве, се што порачала стигнало - free shipping.Smile 
Јас ваква белегзија од падобранско јаже сакам да порачам. Гледам цените се движат од 1 долар и 20тина центи до 5 долари.
http://www.aliexpress.com/item/Paracord-Parachute-Cord-7-Strand-Emergency-Survival-Bracelet-with-Plastic-Buckle-Black/1054774456.html
Фала Бео. Ќе има шопинг, ќе има Very Happy

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Борбени ножеви - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 16 Empty1/9/2013, 01:43

Туку Бео, што мислиш за квалитетот на овие ножеви?

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Борбени ножеви - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 16 Empty1/9/2013, 09:41

Не мислев за нараќување туку за увезување кај нас,ипак да си прашате дали ке ви дозволат да го увезете,тие може прават пратки до МК,но дали кај нас може ова да се протне,и ако може видете колку е царина за истиот,да нене  ви се исплати да го купувате...
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf


Број на мислења : 765

Борбени ножеви - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 16 Empty1/9/2013, 20:16

Генерал напиша:
Туку Бео, што мислиш за квалитетот на овие ножеви?
Незнам Генерале. Спрема цените очигледно е дека се фалсификувана роба, но тоа не мора да значи и дека се до толку лоши. Треба да купиме па да видиме дали се употребливи или се за вканта.... или евентуално за украс.Smile  Иначе и мене ме бендиса survival ножот. Толку многу ситници напикале во него и во футролата што стварно би сакал да имам еден таков во ранецот.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Борбени ножеви - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 16 Empty1/9/2013, 20:56

beowulf напиша:
Генерал напиша:
Туку Бео, што мислиш за квалитетот на овие ножеви?
Незнам Генерале. Спрема цените очигледно е дека се фалсификувана роба, но тоа не мора да значи и дека се до толку лоши. Треба да купиме па да видиме дали се употребливи или се за вканта.... или евентуално за украс.Smile  Иначе и мене ме бендиса survival ножот. Толку многу ситници напикале во него и во футролата што стварно би сакал да имам еден таков во ранецот.
Веќе кажав дека имам искуство со таков нож, поточно со вториот што го објавив и ми се допаѓа концептот. Згора на се кај Кинезиве ми се допаѓа и ножот што не беше случај кај овој со кој работев иако беше оригинал.

Единствен проблем останува процедурата за набавка на нож. Немој да го земат на царина. За плаќање царина не постои основ затоа што има помала вредност од 45 евра но дали ќе дозволат да помине не знам и тоа ме мачи. scratch 

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Борбени ножеви - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 16 Empty1/9/2013, 22:31

Испратиим порака,ке ти вратат ке ти кажат,ја им имам праќано прашања за царина за електроники некој,ке ти кажат...

http://www.customs.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=244

Или види тука може има некој даден одговор до сега,ама ипак ти прашај си...
http://www.customs.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=253
Вратете се на почетокот Go down
alexmkd

alexmkd


Број на мислења : 122

Борбени ножеви - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 16 Empty9/9/2013, 16:54

abe ima nekoj eftini ubaj nozevi na sutka /???
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Борбени ножеви - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 16 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Борбени ножеви
Вратете се на почетокот 
Страна 16 of 31Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 31  Next
 Similar topics
-
» Борбени хеликоптери
» Оклопни борбени возила
» Кинески борбени авиони
» Лесни борбени авиони - Пропелери
» Оклопни борбени возила - Колчари

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: