ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Борбени ножеви

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next
АвторПорака
AlexGreat

AlexGreat

Број на мислења : 277

Борбени ножеви Empty
ПишувањеПредмет: Борбени ножеви   Борбени ножеви Empty23/10/2011, 02:32

Какви ножеви имате вие? Very Happy

______________________
Born to be Macedon!
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинБорбени ножеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви Empty13/12/2011, 21:14

AlexGreat напиша:
Какви ножеви имате вие? Very Happy

Cold Steel FInn Bear

Борбени ножеви 20pc
Вратете се на почетокот Go down
Profesionalec

Profesionalec

Број на мислења : 149

Борбени ножеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви Empty13/12/2011, 22:30

Јас имам Tarpon Bay , на еден саем за релативно ефтини пари го зедов и сум прилично задоволен иако не го користам многу. Слика немам али ќе го сликам па ќе поставам. Very Happy

Како си ти задоволен другар?

______________________
Don't underestimate your enemy!
Вратете се на почетокот Go down
shady3Број на мислења : 113

Борбени ножеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви Empty7/2/2012, 11:05

Cold Steel Carbon V Kukri

Борбени ножеви Kukri_Machete-PVC_Handle-CS-97KMS

И моментално изработувам wakizashi.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Борбени ножеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви Empty7/2/2012, 11:33

Права мачета!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Борбени ножеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви Empty7/2/2012, 11:34

П.С Шеди како мислиш изработуваш? Smile
Вратете се на почетокот Go down
shady3Број на мислења : 113

Борбени ножеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви Empty7/2/2012, 16:21

Па имав една стара катана која наместо фул танг имаше штраф низ рачката. Штрафот го пресеков и сега на долниот тап дел од сечилото монтирав дрвена рачка. Потоа горниот дел ќе го пресечам да дојде како танто стил и целата направија ќе ја наточам и исшмирглам. Voila, wakizashi Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Борбени ножеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви Empty8/2/2012, 13:22

Обавезно фотографија друже да видиме за какво „ноже„ се работи! ziveli ziveli ziveli
Вратете се на почетокот Go down
viktor555Број на мислења : 10

Борбени ножеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви Empty20/2/2012, 19:52

Za toa peperutkata nozot so vi kazuev so rekovte deka e nekoja stotka znaete li sigurno mislam nekoj ima li sega brzo videno kade moze da se najde oti ne sum od skopje pa da ne se akam na sekade I USte nesto dali znaete kade mozam da najdam plaslivec na crno dali poznavate nekoj so prodava
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Борбени ножеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви Empty21/2/2012, 09:47

Појди на пазар,на тезги кај што продаваат се и сешто,таму ке најдеш! Или прашај на пазар ке ти кажат..има таму такви работи..
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Борбени ножеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Борбени ножеви
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 31Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: