ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Оклопни борбени возила - Гасеничари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   6/12/2016, 18:36

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9931

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   12/12/2016, 19:26

Германија испратила 16 комада Мардер 1 во Јордан,уште 34 следната година како пакет донација вредна 100мил евра

Germany Delivers 16 Armored Vehicles to Jordan as Part of Defense Aid Package
http://www.defense-aerospace.com/articles-view/release/3/179466/germany-delivers-16-marder-ifvs-to-jordan%3B-34-to-follow.html

---

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   12/12/2016, 22:45

Имаат ли уште за донирање ? Wink
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9931

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   13/12/2016, 11:57

Eпа околку 2000 комада имаа на времето,нешто продадоа,донираа,исекоа...
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   13/12/2016, 23:04

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9931

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   13/12/2016, 23:18

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   23/12/2016, 21:29

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   28/12/2016, 00:03

http://www.obramba.com/novice/kopno/svedska-vojska-narocila-120-mm-topove-za-oklepnike-cv-90/
Конечно решија да го направат средниот тенк cv90 120
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9931

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   5/1/2017, 23:25

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   21/1/2017, 16:52

Некои не ги сакаат затоа што имаат слаб оклоп , БМД-4М
http://altyn73.livejournal.com/1083557.html
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Гасеничари
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: