ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Гасеничари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty7/10/2016, 23:53

Жалам што ниеден македонски министер за одбрана не се заентересира за ова борбено возило и не опремеше барем еден батаљон .
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty20/10/2016, 14:11

Модернизиран БВП М80,со нов топ од 30мм и додаден оклоп

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 NndUQI9

---

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 MnHPhkh

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 HmxpMd3

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 YAXs11z

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 ChETTcG
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty20/10/2016, 21:42

Добро , генерално ремонтирано и свежо офарбано БМП-2 е сеуште подобро од оваа Српска модернизација на М-80 .
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty20/10/2016, 22:57

Како на пример во што ?,освен амфибиска можност (сега за сега)и нешто подобри ПО ракети,за друго не би рекол
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty21/10/2016, 10:22

Подобар топ , одличен мотор , подобра прооднос , пошироки гасеници и други работи .......ова се зборови на врвен познавач и мајстор за оклопна техника од еден друг форум , моја маленкос само препиша . Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty21/10/2016, 13:18

Автоматскиот топ е и ист 30мм,далеку подобра заштита,електроника,како и нови електронски дневно ноќни нишански уреди
Додуша модернизацијава се уште нема финални ТТ карактеристики,зошто се уште не е готова,а и прашање е кога ке биде

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 3HAt7z2

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty26/10/2016, 16:24

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 KUkNkfA

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 BydZzom

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 FwB3eu2
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty22/11/2016, 14:48Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty2/12/2016, 23:26

Литва покупает 168 командно-штабных машин М577 из наличия Бундесвера
http://bmpd.livejournal.com/2299411.html

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 3762140_original
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty5/12/2016, 14:39

Ке треба да ја има онаа шасија од Краб самоодната хаубица,која ја сменија со К9 шасија

Polish Borsuk IFV Unveiled? Two Variants of the New Vehicle
http://www.defence24.com/501697,polish-borsuk-ifv-unveiled-two-variants-of-the-new-vehicle#

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 0b10daccfa611de9af3fc6de14b60cff

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 46a9b04d6008696115a5897659fe04b9

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 8c5a9fcadff565cdad823e2707413ed0

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 F1909a63db3999481d4de3ab1607fb43

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 2318f0320939caf742497d9e7eb93bbc

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 3e176147f5a802098d33cb291454670a
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Гасеничари
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: