ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Колчари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty30/10/2018, 19:49

Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty30/10/2018, 22:15

РИС напиша:
https://frontinfo.net/home/general-dynamics-european-land-systems-unveiled-pandur-evo-6x6/
Лепотан
Знам и други одма кои ќе го купат,USASOC односно единицата,ако некој ја покажа ефективноста на ова возило и издржливост тоа се тие,во Ирак и Авган.

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty30/10/2018, 22:22

Еве една слика со припадник на единицата и нивниот Пандур позади.
Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Screen25

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty15/11/2018, 23:27

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty20/11/2018, 01:20
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty20/11/2018, 01:22

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 ChOLcbg

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty27/11/2018, 16:48

Припадници на Единицата со нивните Пандури во Ирак
Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Screen29

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty27/11/2018, 17:52

Може да ни ги дадат кога веќе нема да им требаат... нема да има потреба ни за фарбање бидејќи ја имаат истата боја како возилата на АРМ. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty27/11/2018, 19:56

Alvar напиша:
Може да ни ги дадат кога веќе нема да им требаат... нема да има потреба ни за фарбање бидејќи ја имаат истата боја како возилата на АРМ. Smile
ахахахах Laughing Laughing Laughing

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty27/11/2018, 23:28

Овој новиов Пандур 6/6 ЕВО , со подобрена оклопна заштита ниво 3 и противминска заштита со основна варијанта на борбена станица од митралез 12мм , или верзија со 30мм топ или со минофрлач 120мм сосема би ги задоволиле потребите за оклопен транспортер за АРМ .
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 32 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Колчари
Вратете се на почетокот 
Страна 32 of 34Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: