ОДБРАНА



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Колчари

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Колчари Empty
ПишувањеПредмет: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари Empty5/10/2015, 18:47

Ништо не е проблемот,муабетот беше за набавка на стара опрема за АРМ,од 2006 па навака нема купено ниту донирано стара опрема за АРМ


Последната промена е направена од Momak od Gjorce на 21/4/2016, 12:05. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Колчари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари Empty5/10/2015, 21:30

SIG напиша:
Кратко ОТ: Што е проблемот со ДАФовите?


Раздркани се со извинение.
Ивекот со тие години е ко Швицарец предат.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
РИС



Број на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Колчари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари Empty6/10/2015, 12:13

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари Empty7/10/2015, 12:27

Зоран напиша:
SIG напиша:
Кратко ОТ: Што е проблемот со ДАФовите?

Раздркани се со извинение.
Ивекот со тие години е ко Швицарец предат.

Јес да беа постари, но не знаев дека до толку се раздрнкани. Додуше, маста им ја имаат вадено и холанѓаните, а најверојатно и кај нас. Сепак се 30 години стари.

Кога сме кај Ивеко и Швицарци, само за Зокита. Smile

P.S. Со оглед дека и кај нас Ивеко е избор на АРМ кога станува збор за нови теретни возила, би сакал да видам вакви во скоро време. Cool

Оклопни борбени возила - Колчари 5p1pycW
Оклопни борбени возила - Колчари QnNaF1g
Оклопни борбени возила - Колчари G5eNEzX
Оклопни борбени возила - Колчари Flv3IkL
Оклопни борбени возила - Колчари JbQpWMe

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Колчари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари Empty7/10/2015, 19:35

Алвар брат коска , коска.
Е ова ми плаче за секнд хенд.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
РИС



Број на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Колчари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари Empty7/10/2015, 23:44

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Колчари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари Empty17/10/2015, 20:50

Оклопни борбени возила - Колчари VbnPTjr
Нишанска справа на БТР-80.

1ПЗ-7 na БТР-80

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Колчари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари Empty3/11/2015, 13:10

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Колчари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари Empty3/11/2015, 13:13

Momak od Gjorce напиша:
Eден нов БТР-82А чини 900 000 $

http://vpk.name/news/143465_lukashenko_shumiha_naschet_rossiiskoi_aviabazyi_v_belorussii_nosit_politicheskii_harakter.html
Модернизиран 300.000Евра
фино.
Ја имаше веста на МЦМ форумот.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Колчари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари Empty3/11/2015, 13:15

Од таму ми е веста.Иначе според мене малку солено 900 000
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content




Оклопни борбени возила - Колчари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Колчари
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 34Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: