ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Колчари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34  Next
АвторПорака
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty28/11/2018, 11:56

РИС напиша:
Овој новиов Пандур 6/6 ЕВО , со подобрена оклопна заштита ниво 3 и противминска заштита со основна варијанта на борбена станица од митралез 12мм , или верзија со 30мм топ или со минофрлач 120мм сосема би ги задоволиле потребите за оклопен транспортер за АРМ .  
Другар стариот модел на Пандур што ја ставив на сликата да го имаме ќе биде супер а не пак новиот Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty28/11/2018, 12:11

Истото,припадници на единицата и нивниот Пандур во Ирак
Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Agms4_10

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty3/12/2018, 20:38

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty7/12/2018, 16:57

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty17/12/2018, 17:03

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty17/12/2018, 17:48

Израелскава купола некако ептен насадена изгледа (што и дефакто е... но сепак).

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty17/12/2018, 19:27

Битно е , дали добро си ја врши работата .
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty6/2/2019, 17:51

Презентација на Nexter транспортери во Бугарија.______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty25/3/2019, 15:16


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty25/3/2019, 18:12

Транспортерот е од британската фирма БАЕ.И го заменува старото ААВ.
https://fas.org/sgp/crs/weapons/R42723.pdf

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 33 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Колчари
Вратете се на почетокот 
Страна 33 of 34Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: