ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Оклопни борбени возила - Колчари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 29, 30, 31
АвторПорака
Alvar

avatar

Број на мислења : 8362

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   8/6/2018, 12:13

Patria demonstrates AMV’s live-fire capabilities in Bulgaria
http://defence-blog.com/army/patria-demonstrates-amvs-live-fire-capabilities-bulgaria.html

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8362

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   13/6/2018, 12:54
Patria 6x6 презентирана на Eurosatory 2018. Во принцип рециклиран SISU XA-188, и наводно low budget решение на Patria, што е ОК според мене.
Ако е со конкурентна цена верувам ќе има успех на пазарот, со оглед дека е веќе докажана платформа.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10050

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   20/6/2018, 15:22

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10050

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   22/6/2018, 13:25

бр.2

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10050

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   22/6/2018, 13:26

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10050

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   27/6/2018, 22:46

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10050

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   1/7/2018, 22:56

Первая подтвержденная потеря французских БМП Nexter VBCI
https://bmpd.livejournal.com/3256433.html

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8362

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   1/7/2018, 23:16


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10050

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   22/7/2018, 00:22

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Колчари
Вратете се на почетокот 
Страна 31 of 31Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 29, 30, 31

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: