ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Гасно оружје

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Гасно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Гасно оружје   Гасно оружје Empty14/6/2013, 18:38

[img]Гасно оружје CAM00042[/img][img]Гасно оружје CAM00043[/img][img]Гасно оружје CAM00045[/img][img]Гасно оружје CAM00047[/img][img]Гасно оружје CAM00048[/img]
Гасно оружје <a href=Гасно оружје CAM00024" />

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Гасно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје Empty14/6/2013, 18:46

Станува збор за гасен пиштол кој случајно ми падна  во раце па си реков ајде да споделам со вас. 

Марка: EKOL
Тип: Special 99
Калибар: 9 мм
Капацитет на муниција: 8+1
Должина: 172 мм
Висина: 122 мм
Ширина: 33 мм
Тежина (без муниција): 760 г.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Гасно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје Empty14/6/2013, 20:30

Копија на Beretta M84.
Овие ли се тие Ekol што ги преправаат да користат боева муниција?

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Гасно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје Empty14/6/2013, 20:51

Екол се позната турска фирма за гасни пиштоли...кај нас се доста популарни...
http://www.blank-pistol.com/

Мојот омилен е реплика на 1911,и у план ми е да земам еден но ке видиме...
http://www.blank-pistol.com/eng/mods.php?go=Content&p=wc&contentid=10

погледнетеги имаат доста што да понудат,и скоро во сите бои и дизајни...
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Гасно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје Empty14/6/2013, 21:21

Што е до мене јас ова го сметам за чиста глупост. Освен за сигнализација не знам за што друго би се користел. Овој модел, се гледа и на сликите, има додаток за да може да испукува сигнални ракети. Освен тоа се друго е глупост. Згора на се многу тешко се чисти...

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Гасно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје Empty15/6/2013, 16:13

Momak od Gjorce напиша:


Мојот омилен е реплика на 1911,и у план ми е да земам еден но ке видиме...
http://www.blank-pistol.com/eng/mods.php?go=Content&p=wc&contentid=10


Не го купувај тој модел,јас го купив 2007 година,штом почнаа да ги даваат со приложување на лична карта.Има проблем со утврдувачот на навлака на цевка,при пукање се случува да излезе од лежиште и условно кажано се распаѓа пиштолот.Купи си некој друг модел.


Последната промена е направена од Frogfoot на 15/6/2013, 16:26. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : ЛЕОПАРД - Читај во Новости и соопштенија за цитирање на текст во новиов текст-бокс.)
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Гасно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје Empty15/6/2013, 16:34

Ми го скрши кејвот сега,вајда ке идам на опицаја што е копија на Берета М92...тој има можност и рафал да пука...

http://www.blank-pistol.com/eng/mods.php?go=Content&p=wc&contentid=142

Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Гасно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје Empty15/6/2013, 16:40

Ок е ,земи го ако имаш мерак,и тој го купив на времето,гломазен е малку,тежок,ама си ја работи работата,почни прво со нив,така оди хиерархијата,после воздушно,па боево.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Гасно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје Empty15/6/2013, 16:44

Кога ќе влезе клинот...мислам дека за воздушно нема место, одма на боево! Smile
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Гасно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје Empty15/6/2013, 16:47

Епа не даваа тогаш дозволи,сега се сменија работите,може и ќе му дадат ако поддаде.Ама ако школа си е школа,нека си оди по редот се,За боево требаат повеќе средства.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Гасно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Гасно оружје
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: