ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Гасно оружје

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
Smrtnikot

Smrtnikot

Број на мислења : 1272

Гасно оружје - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје - Page 4 Empty10/12/2013, 18:38

За рекреација на викендица земи си воздушна пушка или пиштол, т.е. твојот родител ќе треба тоа да го направи бидејќи си малолетно лице. Што се однесува на самоодбрана ни јас не би ти препорачал плашливец или некаква друга играчка, тоа ти е најдобра основа да добиеш ќотек кој ќе го паметиш цел живот или да бидеш застрелан во одредени ситуации доколку налеташ на сериозни батки. Патем доколку сакаш рекреативно пукање, можеш да посетиш некое од стрелиштата низ Скопје и за едно добри 400-500 денари да испукаш 10-15 куршуми со "вистински" пиштол, односно пиштол кој користи боева муниција. Smile
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Гасно оружје - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје - Page 4 Empty10/12/2013, 21:41

Smrtnikot напиша:
За рекреација на викендица земи си воздушна пушка или пиштол, т.е. твојот родител ќе треба тоа да го направи бидејќи си малолетно лице. Што се однесува на самоодбрана ни јас не би ти препорачал плашливец или некаква друга играчка, тоа ти е најдобра основа да добиеш ќотек кој ќе го паметиш цел живот или да бидеш застрелан во одредени ситуации доколку налеташ на сериозни батки. Патем доколку сакаш рекреативно пукање, можеш да посетиш некое од стрелиштата низ Скопје и за едно добри 400-500 денари да испукаш 10-15 куршуми со "вистински" пиштол, односно пиштол кој користи боева муниција. Smile

Не бе кој ќе дава толку пари,мислам,за еднаш-два пати да,ама за нон стоп..нема шанса,кога ќе наполнам години ќе поднесам за вистински пиштол,но ете сакам каков-таков,да почнам со рекреација пошто од мал пукам со една стара воздушна,и еднсотавно не ја оставав кога идев за викенди у село..ама сакам нешто подобро,така да или воздушен пиштол или воздушна ќе земам,ќе идам следен викенд да разгледам Smile и знам за тоа,не сум мрднат,и мене да ми извади некој таков ќе го сомелам од мавање,а и никогаш не ми се свиѓал тој начин на фајт,со нешто во рака Smile
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Гасно оружје - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје - Page 4 Empty10/12/2013, 23:56

За добивање на дозвола имав пишувано во темата за тоа. Немој да мислиш дека ако имаш 18 години и ќе добиеш дозвола. Многу е комплицирана процедурата и би те советувал да не брзаш со поднесување на барање за одобрение.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Гасно оружје - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје - Page 4 Empty11/12/2013, 00:13

Генерал напиша:
За добивање на дозвола имав пишувано во темата за тоа. Немој да мислиш дека ако имаш 18 години и ќе добиеш дозвола. Многу е комплицирана процедурата и би те советувал да не брзаш со поднесување на барање за одобрение.

Дада свесен сум,ама понатака тоа,битно ми е за сега,дур имам 17 а татко ми би ми земал некој воздушен или што и да е најдобро за таа намена што ја напишав(рекреација,пукање лименки,чавки и слично) а за вистински сигурно нема да се замара,пошто не го ни влече нешто тоа.Ти што мислиш,што е најдобро да земам?За тоа што ми треба мислам..
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Гасно оружје - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје - Page 4 Empty11/12/2013, 10:26

Најдобро е воздушен пиштол и пушка. Основата на гаѓањето се учи со овие работи. Дури и во војска најпрво ќе пукаш со воздушна пушка па дури потоа ќе одиш на боево гаѓање.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Гасно оружје - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје - Page 4 Empty11/12/2013, 13:11

Генерал напиша:
Најдобро е воздушен пиштол и пушка. Основата на гаѓањето се учи со овие работи. Дури и во војска најпрво ќе пукаш со воздушна пушка па дури потоа ќе одиш на боево гаѓање.

Епа добро,фала ви многу,у сабота идам да разгледам што има по продавнициве,па дај боже да купам Smile
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Гасно оружје - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје - Page 4 Empty7/4/2014, 23:17

Еве ме и мене, ме немаше одамна..

Овој викенд идеме на шопинг со другар, па да прашам..
На купување на плашливец што треба да се пази највеќе ?
И какво е одржувањето , со што се чисти, ако воопшто се чисти.

Сакам да знам , она основното..

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Гасно оружје - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Гасно оружје   Гасно оружје - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Гасно оружје
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: