ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Воени саеми

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10183

ПишувањеПредмет: Воени саеми   25/4/2013, 11:44

Ај една тема за воени саеми...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10183

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   25/4/2013, 11:48

Како што сите знаете неодавна се одржа ASDA 2013 во Сплит Хрвацка...Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10183

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   25/4/2013, 11:50Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10183

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   25/4/2013, 11:52

Штета што ние немаме вакви воени саеми,за разлика од регионов скоро па и сите имаат воени саеми...
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5804

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   25/4/2013, 12:44

Навистина, само ние немаме вакви изложби..што забит ќе бевме упм! silent
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10183

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   8/5/2013, 13:12

IDEF-2013 Турција...

http://www.idef13.com/en/index.php
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8504

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   8/5/2013, 17:54

Имавме едно време, но за жал по 2-3 изданија згасна.
Кога увидоа колкав е интересот кај нас за купување воена опрема фатија магла. Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10183

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   24/5/2013, 14:26

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10183

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   24/6/2013, 13:31

Цитат :
Vojska sutra predstavlja "bumbara", "vrapca", "pegaza" 

Međunarodni sajam naoružanja i vojne opreme “Partner 2013”, počinje sutra u Beogradu, a otvoriće ga prvi potpredsednik vlade i ministar odbrane Aleksandar Vučić.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/389661/Vojska-sutra-predstavlja-bumbara-vrapca-pegaza
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10183

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   25/6/2013, 15:25

Цитат :
Vučić: Ulažemo u vojnu industriju

http://www.b92.net/biz/vesti/tema.php?id=1084

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени саеми
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 24Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Воени новитети-
Отиди до: