ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Воени саеми

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Next
АвторПорака
Legija91

avatar

Број на мислења : 1272

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   5/7/2013, 16:52_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9196

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   10/9/2013, 11:55

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7732

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   10/9/2013, 12:02

Денеска се отвора DSEI во Лондон. Најавени се доста новитети.
http://www.dsei.co.uk/

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 796

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   27/5/2014, 23:39

http://www.youtube.com/watch?v=QI0XMzDM8Yo
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9196

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   28/5/2014, 17:19

China Police Expo 2014

http://www.ciepe.com/en/

http://defenceforumindia.com/forum/china/60936-china-police-expo-2014-20-23-may-chinas-export-small-arms-thread.html
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9196

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   31/5/2014, 16:50

ISSE-2014

http://vitalykuzmin.net/?q=node/565
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 796

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   5/7/2014, 20:52

http://i-korotchenko.livejournal.com/tag/eurosatory%202014
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9196

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   14/8/2014, 13:57

Oboronexpo-2014 Русија

http://oboronexpo.com/en/
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9196

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   14/8/2014, 13:58

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3673

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   14/8/2014, 14:21

Momak od Gjorce напиша:
"Momak od Gjorce"

Годинава што ке посакаш од мразицава , да ни даде по С-500 или С-350н ?

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени саеми
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 23Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Воени новости-
Отиди до: