ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Самоодни хаубици

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    15/5/2017, 13:18

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    3/6/2017, 20:18

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    10/6/2017, 14:51

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    15/6/2017, 23:52

Novi Travnik: Ovog petka i subote testiranje samohodne haubice
http://tntportal.ba/2017/06/15/novi-travnik-ovog-petka-i-subote-testiranje-samohodne-haubice/Tehničke karakteristike:

– Domet 40 km
– Automatsko punjenje šest granata
– Kompjutersko GPS navođenje
– NATO kalibar 155 mm
– Mala težina
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    13/9/2017, 16:24M109 во улога на тенк. Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    17/9/2017, 00:30

Упм, која сила се хаубициве. Ако ова чудо рокне тенк, па го нема тој реактивен оклоп што ќе го спаси. Ќе го отвори ко лименка.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    30/9/2017, 00:42


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    3/10/2017, 15:21

Првите 2 од 47 М109 за Латвија купени од Аустрија

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    3/10/2017, 15:45

Ги гледав баш вчера сликите, опремата е пиц-пец, а богами и фина количина купиле. И сето тоа за 6 (шест) милиони евра.

https://www.flickr.com/photos/latvijas_armija/albums/72157689020668226

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    3/10/2017, 15:52

Да да,мислев дека се две ама стигнале повеќе + логистички возила
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    

Вратете се на почетокот Go down
 
Самоодни хаубици
Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: