ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Самоодни хаубици

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Самоодни хаубици - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 6 Empty17/8/2016, 19:40

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Самоодни хаубици - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 6 Empty22/8/2016, 20:00

Индонезија во обиколкна низ Европа

Indonesia looks to buy 20 M109 self-propelled howitzers
http://defence-blog.com/army/indonesia-looks-to-buy-20-m109-self-propelled-howitzers.html

Самоодни хаубици - Page 6 ChsMh7_XEAEMQI6
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Самоодни хаубици - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 6 Empty16/9/2016, 20:55

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Самоодни хаубици - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 6 Empty23/11/2016, 14:52


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Самоодни хаубици - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 6 Empty26/11/2016, 22:13

KRAB-HSV -155MM , дали Пољаците ја имаат одкупено лиценцата и за Јужнокорејската шасија и со тоа хаубицата можат саностојно да ја продаваат исто како РОСОМАК ?
http://www.obramba.com/novice/kopno/poljaki-narocili-96-samohodnih-havbic-ahs-krab-155-mm/
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Самоодни хаубици - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 6 Empty27/11/2016, 02:09

РИС напиша:
KRAB-HSV -155MM , дали Пољаците ја имаат одкупено лиценцата и за Јужнокорејската шасија и со тоа хаубицата можат саностојно да ја продаваат исто како РОСОМАК ?
http://www.obramba.com/novice/kopno/poljaki-narocili-96-samohodnih-havbic-ahs-krab-155-mm/

Секако дека можат, башка, не станува збор за идентична самоодна хаубица, бидејќи полската користи сосема поинаква купола и хаубица од ј. корејската... т.е. онаа од британската AS-90.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
debarska

debarska

Број на мислења : 83

Самоодни хаубици - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 6 Empty27/11/2016, 10:26

Kolku sto znam Ni bese ponudena zaedno so 122mm Langusta ako gi nabavat super bi bilo
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Самоодни хаубици - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 6 Empty27/11/2016, 14:08

Корејците им ја шитнаа лиценцата за К9,ова погоре не е К9
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Самоодни хаубици - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 6 Empty29/11/2016, 14:54

S. Korea Close to Exporting K9 Howitzer to Finland
http://world.kbs.co.kr/english/news/news_Ec_detail.htm?No=123440

The size of export for 48 used K9s and the transfer of maintenance technology is known to be valued at 400 million dollars.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Самоодни хаубици - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 6 Empty5/12/2016, 14:51

Скоро сите Краб 155 од првата серија се готови,само уште две куполи ги чекаат нивните шасии...

Самоодни хаубици - Page 6 912685fd0c533f6f470b712d7e04ed65

Самоодни хаубици - Page 6 Fbde73f781d035ef3a9af80e38e22991

Самоодни хаубици - Page 6 7f5b7ebeeec1a7aa54b92c6173ba3a54

Самоодни хаубици - Page 6 F7d520661014600e3294bcae2bfec811

Самоодни хаубици - Page 6 5dac7757666361697c2a06797b3e9506
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Самоодни хаубици - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Самоодни хаубици
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: