ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Самоодни хаубици

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Самоодни хаубици - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 5 Empty11/5/2016, 16:13

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Самоодни хаубици - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 5 Empty11/5/2016, 17:23Самоодна Д-30-ка. Very Happy

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Самоодни хаубици - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 5 Empty13/5/2016, 23:29

Брееј тешко за запирање... ќе фатеше удолу Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Самоодни хаубици - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 5 Empty21/6/2016, 22:23

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Самоодни хаубици - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 5 Empty2/7/2016, 17:33

Финска во преговори со Samsung Techwin околу набавка на K9 Thunder самоодни хаубици.
http://www.defmin.fi/ajankohtaista/tiedotteet/maavoimien_tykistokaluston_uusiminen_etenee.7898.news

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Самоодни хаубици - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 5 Empty4/7/2016, 13:52

Има некои информации што квалитет се овие хаубици во споредба со ПзХ-2000, МСТА-С и сл?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Самоодни хаубици - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 5 Empty4/7/2016, 16:18

Па со оглед дека се работи за современи хаубици, произведени од високо технолошки развиена држава... веројатно се со добар квалитет.
Турција, Полска и Индија веќе ги имаат капарено за своите армии, Финска е веројатно следната.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Самоодни хаубици - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 5 Empty4/7/2016, 16:52

Лично, ја би бил презадоволен и со швајцарскиов пакет за модернизација на М109-ките од страна на RUAG.
(т.е. би купил стари М109-ки кои верувам може да се добијат за ОК цена, и би ги модернизирал на овој стандард)
http://www.ruag.com/defence/land-systems/heavy-weapon-systems/m109-upgrade/______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Самоодни хаубици - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 5 Empty5/7/2016, 16:14

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Самоодни хаубици - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 5 Empty6/7/2016, 16:05

Price negotiations of K9 Vajra-T self-propelled howitzers for Indian Army were successfully concluded
http://defence-blog.com/army/price-negotiations-of-k9-vajra-t-self-propelled-howitzers-for-indian-army-were-successfully-concluded.html

Самоодни хаубици - Page 5 DSC00237_compressed
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Самоодни хаубици - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Самоодни хаубици
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: