ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Самоодни хаубици

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9570

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    7/11/2017, 14:20

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9570

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    15/11/2017, 13:18

Босанската Х-155,наводно развиле и самоодна хаубица 122мм (Д-30) Х-122...Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9570

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    27/11/2017, 15:37

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8005

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    5/12/2017, 21:35


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8005

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    13/12/2017, 15:04_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8005

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    21/12/2017, 19:08


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9570

ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    21/12/2017, 21:02

Некако К9 ја заменува М109 во НАТО земјиве
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    

Вратете се на почетокот Go down
 
Самоодни хаубици
Вратете се на почетокот 
Страна 11 of 11Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: