ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   15/8/2014, 13:41

New Russian Airdefense System “Luchnik-E” presents at TVM-2014 exhibition in Moscowhttp://defence-blog.com/?p=1807
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   21/11/2014, 20:17

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   19/5/2015, 21:30

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   13/7/2015, 12:12

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   8/1/2016, 15:32

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   25/8/2016, 11:56

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   14/3/2017, 14:55

Стрела-10 КРОВратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   19/4/2017, 22:54

Северно Корејска „модернизација“ на Стрела-10,со лесно преносен ракетен систем HT-16PGJ,Северно Корејска Игла...Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   20/4/2017, 01:36

Момак шо ракетни системи ќе дојдат последните црвените ?

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   20/4/2017, 12:31

Toa се артилериски повеќе цевни системи,M1991 240мм и KN-09 300мм
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   

Вратете се на почетокот Go down
 
9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: