ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   12/4/2013, 11:04

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   14/4/2013, 19:47

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   16/4/2013, 21:07

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   22/4/2013, 12:19

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   24/4/2013, 15:09Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   26/4/2013, 12:52

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   6/5/2013, 13:24

Вина модернизација на украинциве...Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   2/6/2013, 14:59

Да прашам нешто за овој систем:
- гледам пишува во Википедија дека АРМ има 21 launchers - е сега ова значи 21 контејнер (значи 21 ракета) или 21 возило со по 4+4 ракети?
-во Википедија се наведен различни видови на ракети (најверојатно како се развивале) и мене ме интересира филтрите за одбирање на целите или како шо пишува seeker head, има дво канални ( со два вида филтри) значи

9M37 Two-channel:
1) AM-modulated photocontrast (cooled[2] PbS),
2) FM-modulated uncooled[2] IR

9M37M Two-channel:
1) AM-modulated photocontrast (cooled[2] PbS),
2) FM-modulated uncooled[2] IR

9M333Three-channel:
1) photocontrast,
2) IR,
3) IRCCM channe
е сега ме интересира дали ние имаме од овие со три канали (или три филтри) зато шо ова е примарно после то идит далечина, ти реков ми рече. Зошто ако може да ја прати целта и да е отпорна ракетата на пречки другото е се второстепено.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   2/6/2013, 15:20

Немаме 21 туку 8 комада,И ако не се лажам најосновната верзија...

http://en.wikipedia.org/wiki/Army_of_the_Republic_of_Macedonia

Ја убациле и Кобрата...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   2/8/2013, 13:47

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   

Вратете се на почетокот Go down
 
9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: