ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   28/6/2017, 13:38

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   6/1/2018, 22:18

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   26/5/2018, 00:16

Модернизација на Турски AselsanВратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   20/6/2018, 15:25

Russian Airborne Troops received modern Barnaul-T air defence control systems
http://defence-blog.com/army/russian-airborne-troops-received-modern-barnaul-t-air-defence-control-systems.html

Вратете се на почетокот Go down
momoБрој на мислења : 74

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   9/8/2018, 04:43

su50fighter напиша:
Да прашам нешто за овој систем:
- гледам пишува во Википедија дека АРМ има 21 launchers - е сега ова значи 21 контејнер (значи 21 ракета) или 21 возило со по 4+4 ракети?
-во Викип
е сега ме интересира дали ние имаме од овие со три канали (или три филтри) зато шо ова е примарно после то идит далечина, ти реков ми рече. Зошто ако може да ја прати целта и да е отпорна ракетата на пречки другото е се второстепено.Дали со новиот СОП овој систем е оперативен икли е префрлен во резерва или неперспективен??
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   9/8/2018, 12:24

Ќе иде у аут, ако може ке го продадат
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   9/8/2018, 14:26

Momak od Gjorce напиша:
Ќе иде у аут, ако може ке го продадат
I posle jaka guma -moken chatal
ala david Sling !!
ovoj narod samo gospod go chuva -se plasham deka i mu dosadivme.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: 9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“   

Вратете се на почетокот Go down
 
9К35 Стрела-10 СА-13 „Gopher“
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: