ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Сухој Су-27 и неговите варијанти

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty5/5/2013, 20:22

уште една многу ефективна дигиталка,заедно со словачката секоја чест на украинциве aplauz king
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty6/5/2013, 01:04

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Sukhoisu2784101920x1080


______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty6/5/2013, 13:14

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Su-33
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty8/5/2013, 12:44

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 106373
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty10/5/2013, 05:00

Горан сакаш да кажиш дека оние од страната се помошните усиси?
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty11/5/2013, 03:10

изгледа како некој отвор,но усисот на Су-27 е пред носачот на оружје на гондолата од нејзината долна страна,ќе побарам некоја слика каде што се гледа убаво
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty11/5/2013, 03:19

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Su-27UBM_Radom_2009_b
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty11/5/2013, 03:20

мислам дека ја погодив и дека се гледа убаво.. Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty11/5/2013, 06:20

убо се гледа ама не ми е јасно. Ај на Миг-от од горе да не собира ситни делчиња од земја. Ама ова ... шо корист од долу пак може да собира.
Зошто Американциве на носачите после секое полетување ја чистат пистата со кордон од луѓе. Баш не ми е јасно. Ќе најме некаде објаснување само со време.
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty11/5/2013, 13:22

и јас сум на исто мислење,што фајде од ова решение,знам наместо капаци напред на усисниците Сухојот има титаниумска решетка,па нивото на вшмукување е пола-пола,додека кај Миг-29 се капаци па посилиен е усисот и се горе поместени,го гледав документарецот за Су-27 ама ни таму не кажаа ништо за ова зошто баш е од долу поставено.А за америте Very Happy Very Happy ,нивните се толку нежни што не само на носачите туку и во Нелис сум видел дека истото го прават,иако таму имаа и камиони правосмукалки,зашто пистата во Нелис е огромна,русиве во секој случај имаат многу практични а понекогаш и откачени решенија aplauz
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сухој Су-27 и неговите варијанти
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: