ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Сухој Су-27 и неговите варијанти

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty5/3/2013, 12:52

Сухој Су-27 и неговите варијанти 22341910
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty25/4/2013, 03:32

Украинскава шема на боење на Су-27 ми е најомилена,а мислам и најефективна
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty25/4/2013, 12:48

И јас го делам истото мислење.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty28/4/2013, 18:12

Сухој Су-27 и неговите варијанти 544003_547710438602845_1684197060_n

Руски су-27, сеа пред малце читам на една страна, РТС имале документарец, дека су-27-ците имале проблеми со дотокот на гориво, и со опремата за слетување или така нешто, и затоа не им се ‘‘замарале‘‘ многу на 27-ците , чудно ми е како може модерен ловец, што е у служба вака да биде оставен , до толку ли немат некое хангарче ? scratch

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty28/4/2013, 18:31

тоа е оставштина од советската доктрина да аеродромот биде пољанка со една писта и ништо повеќе,се надевам дека и по тоа прашање ќе ја преземат западната практика на чување на техниката,штета ваква машона да измрзнува ко на сликата..
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty28/4/2013, 18:51

Вака се чуваат сите авиони од совецко потекло,и не им е ништо затоа што се правени за вакви услови,дури можат да летаат со 1см мраз на нивните криља,правени се да полетуваат и слетуваат на земјени писти или патишта,како и автопатишта...за разлика од нивните западни колеги кои се „нежни“...
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty28/4/2013, 18:56

Хахахаха, момак тука си во право, западњациве секое утро на било која воена писта, ја ‘‘чистат‘‘ линија од лица ја поминуваат и секое буквално секое каменче го тргаат, да не влета у моторот случајно, се знае Руска рака шо го праело не му треба некое поголемо одржување .. lol! lol!

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty28/4/2013, 19:13

не тоа за камчиња и ситни предмети е опасно за секој авион,ако влезе во млазниот мотор може голема беља да направи,зато русите ги исмислија оние капаци кој се креваат при полетување на авионот,и се затвара долниот дел за усис,а се отвараат помали вратички на горниот дел од авионот,за да не се угуши моторот... а за 27-ва незнам дали имаше вакви капаци ам се мислам дека нема...

Затворени капаци на усисивниот систем...при слетување или полетување
Сухој Су-27 и неговите варијанти Mig29_012

А еве како изгледаат малите вратички кога капаците се зтворени...
Сухој Су-27 и неговите варијанти Fulcrum7
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty29/4/2013, 03:21

су-27 има такви капаци ама се поставени на долниот дел на моторните гондоли
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty5/5/2013, 18:22

Сухој Су-27 и неговите варијанти 52022_136761705_ukrajinski%20digitalni%2071
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сухој Су-27 и неговите варијанти   Сухој Су-27 и неговите варијанти Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сухој Су-27 и неговите варијанти
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: