Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Војнички обувки

Go down 
+19
fighter
JKD
shady3
BABUN
Ilija Uzunov
tose
Smrtnikot
Legija91
darkness
alexmkd
ESN
leopard
Klinton
Momak od Gjorce
beowulf
Alvar
Зоран
Генерал
SIG
23 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 43 ... 51  Next
АвторПорака
ESN

ESN


Број на мислења : 1574

Војнички обувки - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 35 Empty1/4/2015, 19:48

Грешка си другар цената на чизмиве е од 7000 до 8000.
ЏКД во продавници ги нема од еден дечко од есз ги добив Very Happy
Да точно е на специјалците на мвр и дадоа и едни нови прабос се викаат чешки во два модела еден за во зимо,и еден за летно време.Ич не ги фалат,не им се допаѓаат,од овие гриспортот се презадоволни

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10949

Војнички обувки - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 35 Empty10/4/2015, 18:32

Сите дуќани на Алпина во Скопје се затворени (ГТЦ, Плоштад и Ул. Македонија), така да овој бренд веќе не е достапен. Има некој информација зошто?

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1574

Војнички обувки - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 35 Empty10/4/2015, 21:10

Ајдееее е зошто бе. Права мизерија и штета би било ако се повлече алпина од мк. Glava v zid

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
darkness

darkness


Број на мислења : 80

Војнички обувки - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 35 Empty11/4/2015, 02:30

Има веќе пола година како што е затворен дуќанот на плоштад

______________________
невозможното е достижно
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1574

Војнички обувки - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 35 Empty11/4/2015, 17:42

Можеби ама алвар кажа дека и на ул.македонија и у гтц е затворено,си ја е..т мајката

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10949

Војнички обувки - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 35 Empty11/4/2015, 18:03

Да, дуќанот што се наоѓаше карши споменикот на Ченто не работи веќе неколку месеци, оној во ГТЦ не продава Алпина веќе една година можеби... а и таа роба што ја имаат во моментов ја чистат бидејќи имам приметено дека немаат струја преку цел ден, а продавницата која се наоѓаше карши новата црква на ул. Македонија е затворена можеби еден месец. Најверојатно пропаднала фирмата. Rolling Eyes

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Војнички обувки - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 35 Empty11/4/2015, 18:08

Каде се чисти робата,или веќе никаде не можеш да најдеш ? пошто сигурно сега им се паднати цените,а немам добра чизма,па да искористам...на туѓа мака lol!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10949

Војнички обувки - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 35 Empty11/4/2015, 19:02

Дуќанот во ГТЦ каде ја чистат робата, веќе подолго време не држат Алпина... сега распродаваат машки и женски чевли, сандали и сл.
Евентуално не знам дали сеуште им е во функција аутлетот на Алпина во Карпош 4, во сутеренот на 3-те кули (лепотици). Таму можеше да се најде нешто поевтино.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1574

Војнички обувки - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 35 Empty12/4/2015, 18:26

Проверете и во тц Бисер у аеродром и таму има продавница на алпина можеби не е затворена

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6109

Војнички обувки - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 35 Empty12/5/2015, 15:12

Дечки, набавив војнички чизми (летни) што ги користи ХВ.

Конкретно овие:

http://www.inkop.hr/Opsirnije.aspx?Firma=O&Tip=Katalog&Broj=51&Art=Art-070709

Е сега, ме интересира, вие што имате искуство или информации за овие чизми да ми кажете конкретно дали се добри или се заебав? Значи платени се веќе... така да што и да е, не се срамете да ми кажете, ценам искреност! Very Happy

Е сега, во план сум да ги земам и овие:

http://www.hrvatskivojnik.hr/ljetna-vojnicka-cizma-pustinjska.html

Кажете што имате чуено за фирмата, ова она... се што знаете, и дали се добри да ги земам (цената не е проблем).

Alvar, Trpe Grozni, anyone?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Војнички обувки - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 35 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Војнички обувки
Вратете се на почетокот 
Страна 35 of 51Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 43 ... 51  Next
 Similar topics
-
» Војнички песни
» Војнички кучиња

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: