Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Војнички обувки

Go down 
+19
fighter
JKD
shady3
BABUN
Ilija Uzunov
tose
Smrtnikot
Legija91
darkness
alexmkd
ESN
leopard
Klinton
Momak od Gjorce
beowulf
Alvar
Зоран
Генерал
SIG
23 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 27 ... 49, 50, 51
АвторПорака
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Војнички обувки - Page 51 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 51 Empty1/9/2021, 21:34

Druže, ovie Haixov samo prolet-leto sezona može da gi nosiš?
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1572

Војнички обувки - Page 51 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 51 Empty4/9/2021, 00:10

SIG напиша:
Druže, ovie Haixov samo prolet-leto sezona može da gi nosiš?
Овој модел се три сезонски.Пролет,лето и есен.Не се зимни,ќе потенцирам, не се наменети за зимо.

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ

SIG likes this post

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Војнички обувки - Page 51 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 51 Empty4/9/2021, 18:05

Javi iskustva od esenva kako ke se pokažat Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1572

Војнички обувки - Page 51 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 51 Empty4/9/2021, 21:25

SIG напиша:
Javi iskustva od esenva kako ke se pokažat Very Happy
Брат веќе го имам истиот модел само со средна висина,ги користам веќе една година.Презадоволен сум,овие повисоките ги зедов само поради тоа што не сакам да ми јадат гомна на работа дека не смеам да носам ниска чизма. Најпрвиот пар на Haix што го зедов беше Airpower P3,оттаму почна љубовта кон Haix. Airpower P3 иако исто така е 3 сезонска чизма,во зимо ногата повеќе ми беше топла со неа него со Планика Стол. Така да ако се мислиш да зимаш,не размислувај,немаш потреба,трк до Камуфлаж и зимај.

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Војнички обувки - Page 51 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 51 Empty4/9/2021, 22:22

Gi imam HAIXot, ganc novi, nekoristeni. Gi dobiv na poklon od eden drugar što raboti vo hrvatski MUP, tamu gi dobivaat kako službeni. Doduša on e vo helikopterskata edinicata, ne veruvam deka masovno gi davaat na site policajci. Se mislev dali da gi prodavam ili za sebe da gi zadržam, taka da, kje gi teram izgleda Very Happy Thanks! ziveli
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1572

Војнички обувки - Page 51 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 51 Empty5/9/2021, 01:21

SIG напиша:
Gi imam HAIXot, ganc novi, nekoristeni. Gi dobiv na poklon od eden drugar što raboti vo hrvatski MUP, tamu gi dobivaat kako službeni. Doduša on e vo helikopterskata edinicata, ne veruvam deka masovno gi davaat na site policajci. Se mislev dali da gi prodavam ili za sebe da gi zadržam, taka da, kje gi teram izgleda Very Happy  Thanks! ziveli
Кој модел на Haix се чизмите?

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
gol_den_phantom69




Број на мислења : 530

Војнички обувки - Page 51 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 51 Empty6/9/2021, 22:55

Војнички обувки - Page 51 Screen13
Eve jas sho nosam ni haix ni baix ni lova niso ne gi meni godina ipol non stop nosenje tereni marsevi po 20+km pozari strazi se baska polovni gi zedov od amerikanec maka nemaat 😊
Вратете се на почетокот Go down
gol_den_phantom69




Број на мислења : 530

Војнички обувки - Page 51 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 51 Empty6/9/2021, 22:58

ESN напиша:
Алвар брат,треба да бидат црни затоа што такви бараат кај нас.Друга боја на чизми е дозволено само кога си на терен или стража.Тундра се ОК,ама премногу се гломазни,и не би сакал да ги малтретирам за обука итн.Така да,Данер ми останува како решение,ќе ги прежалам тие 20 000 денари,затоа што е единствена воена чизма која има толку многу топлотна изолација.
Dojdi si kaj nas nikoj nema da ti pravi problemi za cizmi 😛
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Војнички обувки - Page 51 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 51 Empty7/9/2021, 20:54

ESN напиша:
SIG напиша:
Gi imam HAIXot, ganc novi, nekoristeni. Gi dobiv na poklon od eden drugar što raboti vo hrvatski MUP, tamu gi dobivaat kako službeni. Doduša on e vo helikopterskata edinicata, ne veruvam deka masovno gi davaat na site policajci. Se mislev dali da gi prodavam ili za sebe da gi zadržam, taka da, kje gi teram izgleda Very Happy  Thanks! ziveli
Кој модел на Haix се чизмите?

Ne sum siguren, a na odmor sum momentalno. Kje proveram i kje pišam baš. Inaku, strašno mi nalikuvaat na modelov koj go imaš ti.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10942

Војнички обувки - Page 51 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 51 Empty4/12/2023, 16:10

Холандските војници имаат слободен избор помеѓу 8 вида на чизми (Lowa, Haix, Meindl), слаб стандард јбг.

https://magazines.defensie.nl/landmacht/2021/05/03_nieuwe-gevechtslaarzen

Војнички обувки - Page 51 Iy1LWR3

______________________
Si vis pacem, para bellum

ESN, BoyfromKavadarci and gol_den_phantom69 like this post

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Војнички обувки - Page 51 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 51 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Војнички обувки
Вратете се на почетокот 
Страна 51 of 51Отиди на страна : Previous  1 ... 27 ... 49, 50, 51
 Similar topics
-
» Војнички песни
» Војнички кучиња

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: