ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty26/2/2018, 16:00

Да, видов вчера. Мислам дека сам ги има симнато видеата, после сите зврчки што ги направи YT во последно време.

Од отворени платформи, отворени за се и сешто... преку што всушност и се изградија во овие финансиски колоси / монструми кој се денес, лека полека FB, YT и сл. се повеќе личат на одраз на оние SF дистописки општества кои ги гледаме по филмовите.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty31/3/2018, 21:52

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty31/3/2018, 22:11


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty11/4/2018, 22:55


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty4/6/2018, 21:42

Како мава 12,7x55мм

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty28/9/2018, 01:48


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty4/4/2019, 13:41


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty4/4/2019, 13:49


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty4/4/2019, 14:06

Алвар не знам за тебе другар ама според мене оваа на IWI Carmel пушката е скоро идентична со ARX 160 Smile

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty4/4/2019, 16:16

Мене па ми личи на...

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 YskAVag

Laughing


Денес со ова пластикиве сите ми личат една на друга. Одамна немало некој посериозен конфликт на светско ниво, па компанииве се распекмезија.
Кај ќе издржи ова посериозна, повеќегодишна експлоатација во сурови услови... од студ ќе испука, од топло ќе се стопи.
Замислете германците и русите да се тепаа со вакви пластики на источен фронт. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 28 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки
Вратете се на почетокот 
Страна 28 of 30Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: