ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Next
АвторПорака
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty4/4/2019, 20:08

хехехехехе Laughing Laughing Laughing

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty26/7/2019, 17:39

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 58a4ZS6

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty26/7/2019, 23:11

Alvar напиша:
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 58a4ZS6
551 или 553?
На мене повеќе на 551 ми личи

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty26/7/2019, 23:38

Да, SG 551. Smile

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 M9XATi4


Инаку заборавив да пишам дека е припадник на литвански ARAS.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty27/7/2019, 03:21

Швајцарскиот калашников Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty3/9/2019, 14:09
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty9/9/2019, 22:38


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty14/10/2019, 12:42

China's Army Is Getting a New Assault Rifle (And It Could Be a Really Big Deal)
https://nationalinterest.org/blog/buzz/chinas-army-getting-new-assault-rifle-and-it-could-be-really-big-deal-87711

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 W68%20%281%29
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty14/10/2019, 21:29

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 51LvCcy

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty15/10/2019, 22:12


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 29 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки
Вратете се на почетокот 
Страна 29 of 30Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: