ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10377

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty31/10/2017, 12:03

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty29/11/2017, 17:16

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 KbQrIdg

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty9/12/2017, 01:00

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 5J9jzAk

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10377

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty9/12/2017, 14:37

Чиви се Галил-иве
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty9/12/2017, 15:37

Естонски, ќе ги менуваат за некој месец (т.е. во 2018-та).

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty1/2/2018, 16:08


Оптиката на вториот клип. Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty2/2/2018, 08:43

За мене тоа е тешко срање Very Happy

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty2/2/2018, 14:47

Украинска логика. Rolling Eyes

Имаш систем на пешадиско оружје кој е ненадминат во поглед на издржливост во секакви услови, и кој е всушност носечка платформа на таа муниција во која ги направиле "М4" киве. Ај да биле барем во 5,56, ОК... но ваков хибрид со DI - Direct Impingement (т.е. директна позајмица на гасови) и со 7,62 муниција е рецепт за утка по мене.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty2/2/2018, 16:01

Братче тоа што го кажав дека тоа за мене е тешко срање сакав да кажам дека секој пушка што е направена од платформа на ар15 лично за мене е најкатастрофа направено некогаш единствено исклучок ми се хк416 и 417.

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10377

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty26/2/2018, 11:12

Youtube одлучи да укине канали на youtube што се активни а се бават со теми за оружје и сл во САД,ова доаѓа по случувањата во САД

Eден од по познатите канали MAC Military Arms Channel,отиде у неповрат,само последново видео им е на каналот...

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 27 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки
Вратете се на почетокот 
Страна 27 of 29Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: