ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty13/6/2017, 16:27

Како да поминал апокалипса Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty13/6/2017, 16:37

Има малихерки од 903-та во подобра состојба од оваа. Very Happy

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty4/8/2017, 12:11


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty10/10/2017, 22:46

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 M9VqTXr

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty20/10/2017, 11:27


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty30/10/2017, 19:56

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 GDyVwbE
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 T2armUv
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Uxyzo9M
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Q1uw9WI
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Jqzo7v2

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty30/10/2017, 19:59

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 ZZicBTi
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 PR5e1Kd
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Zx38V7v
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 S7ICQhm

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty30/10/2017, 20:24

Алвар што пушка е ова?

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty30/10/2017, 20:57

Новата пушка на Полската армија која е замена за Beryl-от, MSBS-"Grot".
http://fabrykabroni.pl/en/produkty/karabiny/msbs/

Минатиот месец нарачаа 53,000 парчиња од истата.
http://www.defence24.com/657859,53-thousand-grot-rifles-for-the-polish-armed-forces-contract-concluded

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty31/10/2017, 00:06


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 26 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки
Вратете се на почетокот 
Страна 26 of 29Отиди на страна : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: