ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Next
АвторПорака
Генерал

avatar

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   11/1/2017, 13:02

Alvar напиша:
Тие се израелски ако не се лажам?

Да Израелски се. На сликите се гледа оштетен затворач. Од една од нив е.

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10183

ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   11/1/2017, 13:04

Кое егзотично оружје се ти поминало низ раце на бродов Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8504

ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   12/1/2017, 21:18


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3742

ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   12/1/2017, 22:07

Генерал напиша:
Alvar напиша:
Тие се израелски ако не се лажам?

Да Израелски се. На сликите се гледа оштетен затворач. Од една од нив е.
AKo general ne e Stojance A.
kloci site od forum da mi mavaat. Ne!

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8504

ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   12/1/2017, 22:11

Laughing

Неколку пати пиша чоекот дека не е.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

avatar

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   12/1/2017, 23:20

Зоки и сите на форумов. Имам голема почит кон Генералот Стојанче Ангелов а и моите принципи не ми дозволуваат да се претставувам лажно од било која причина. Сметам дека имам доволно знаење и способности да не морам да злоупотребувам нечиј идентитет за да ја добијам вашата почит. Уште еднаш: Јас не сум Генералот Ангелов.

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8504

ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   13/1/2017, 00:38

Си ја зеде бељата со никот и анти-пиратскиов ангажман. Мислам крајно време е да стаиш барем едно Мајор позади Генералскиот чин. Да нема забуни со Ген. СА. Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3742

ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   13/1/2017, 09:21

Samo se sheguvav
za toa i onaa emocija koja ja stvaat 15 godishnici, ne cickovci od 46 godini , koi ne si ja izlekuvale pasijata za pushki od naj mala vozrast.
Izvinete za off Topic .
A sega seriozno SIG -550 se vrka na palubata ?

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

avatar

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   13/1/2017, 11:19

Зоран напиша:
Samo se sheguvav
za toa i onaa emocija koja ja stvaat 15 godishnici, ne cickovci od 46 godini , koi ne si ja izlekuvale pasijata za pushki od naj mala vozrast.
Izvinete za off Topic .
A sega seriozno SIG -550 se vrka na palubata ?

Во компаниите за кои работам нема. Имаме: Browning, Saiga, Benelli, Norinko, SAR, FN-FAL, H&K...

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3742

ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   13/1/2017, 18:54

Генерал напиша:
Зоран напиша:
Samo se sheguvav
za toa i onaa emocija koja ja stvaat 15 godishnici, ne cickovci od 46 godini , koi ne si ja izlekuvale pasijata za pushki od naj mala vozrast.
Izvinete za off Topic .
A sega seriozno SIG -550 se vrka na palubata ?

Во компаниите за кои работам нема.  Имаме: Browning, Saiga, Benelli, Norinko, SAR, FN-FAL, H&K...
A FN-SCAR
s i ja probal bosancite se otekoa od Falenje.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   

Вратете се на почетокот Go down
 
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки
Вратете се на почетокот 
Страна 24 of 28Отиди на страна : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: