ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   12/2/2018, 01:31

ESN напиша:
Алвар имам едно прашање до тебе друже.
Дали е можно КСК веќе да ја имаат во употреба новата 433ка?


Не ESN, KSK минатиов октомври ја избраа HK 416 А7 (G95) за нова пушка. Купија 1745 парчиња кои би требало да им бидат испорачани 2019-та.

http://www.esut.de/esut/archiv/news-detail-view/artikel/g95-das-neue-sturmgewehr-spezialkraefte/
http://strategie-technik.blogspot.mk/2017/10/aus-hk416a7-soll-g95-werden-das-neue.html


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   12/2/2018, 01:39

НО, откако претходно испадна SIG со своето понудено решение, минатата недела од трката за нова пушка која треба да ја замени G36-ката, се откажа и Rheinmetall кој во соработка со Steyr ја понудија RS556. Останува HK со две понуди, 433 и 416, како и C.G. Haenel со МК556, исто AR платформа.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1033

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   12/2/2018, 16:10

Ти благодарам на одговорот ziveli

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   12/2/2018, 17:22

Any time. ziveli

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   8/3/2018, 18:47
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   30/4/2018, 15:34_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   4/5/2018, 14:47


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   29/5/2018, 16:37


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   21/7/2018, 22:41Добар избор направија французите нема што. Smile

Пред некој ден одбраа и оптика која ќе ја монтираат на нивните HK416F, конкретно Aimpoint CompM5.


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   27/10/2018, 16:17


Добра пушка упм... и бајаги скапа.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 35 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: