ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty12/2/2018, 01:31

ESN напиша:
Алвар имам едно прашање до тебе друже.
Дали е можно КСК веќе да ја имаат во употреба новата 433ка?


Не ESN, KSK минатиов октомври ја избраа HK 416 А7 (G95) за нова пушка. Купија 1745 парчиња кои би требало да им бидат испорачани 2019-та.

http://www.esut.de/esut/archiv/news-detail-view/artikel/g95-das-neue-sturmgewehr-spezialkraefte/
http://strategie-technik.blogspot.mk/2017/10/aus-hk416a7-soll-g95-werden-das-neue.html


Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 N7EgCLV
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 PtLxZiC
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 1DN5Dx2
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 VaSRyKr

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty12/2/2018, 01:39

НО, откако претходно испадна SIG со своето понудено решение, минатата недела од трката за нова пушка која треба да ја замени G36-ката, се откажа и Rheinmetall кој во соработка со Steyr ја понудија RS556. Останува HK со две понуди, 433 и 416, како и C.G. Haenel со МК556, исто AR платформа.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty12/2/2018, 16:10

Ти благодарам на одговорот ziveli

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty12/2/2018, 17:22

Any time. ziveli

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty8/3/2018, 18:47

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 UvyqGzT
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 GYhsIew
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 HqxBFvU

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty30/4/2018, 15:34

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 2oHRbR2
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 PA8jdFK

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty4/5/2018, 14:47

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Fg7rtDt

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty29/5/2018, 16:37

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 IBvgl1A

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty21/7/2018, 22:41

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 GNCuJsS

Добар избор направија французите нема што. Smile

Пред некој ден одбраа и оптика која ќе ја монтираат на нивните HK416F, конкретно Aimpoint CompM5.

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 ZeYE5uh

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty27/10/2018, 16:17


Добра пушка упм... и бајаги скапа.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 35 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 35 of 39Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: