ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 39  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9001

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty4/2/2017, 16:30

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 9E4HSLS

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9001

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty12/2/2017, 19:09

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Hx62ihj
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 T3cil5y
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Wd8u4QH
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 OUVKGml
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Stci4mP
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 HaB1pSj

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty13/2/2017, 22:08

Ова е нешто ново?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9001

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty13/2/2017, 22:22

Да, од пред десетина дена, најверојатно замена за G36.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9001

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty15/3/2017, 22:38
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9001

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty15/3/2017, 22:39

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 FVGaDQP
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Pke6nrp
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 2xUvOxC
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 L5ahagS
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 B8mDvay

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9001

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty15/3/2017, 22:42

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 3Owo7Me
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 U5TR57x
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 YrwgiN1
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 IixwgVD
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Uax0Z8e

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9001

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty7/5/2017, 15:26

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Wb1fhIY
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 8eBEahv

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9001

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty7/9/2017, 18:50

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 YiFiK6E
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 D5TvqMW

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty11/2/2018, 23:26

Алвар имам едно прашање до тебе друже.
Дали е можно КСК веќе да ја имаат во употреба новата 433ка?

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 34 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 34 of 39Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 39  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: