ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36  Next
АвторПорака
Alvar

avatar

Број на мислења : 8452

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Саб 4 Фед - 15:30


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8452

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Нед 12 Фед - 18:09_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5804

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Пон 13 Фед - 21:08

Ова е нешто ново?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8452

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Пон 13 Фед - 21:22

Да, од пред десетина дена, најверојатно замена за G36.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8452

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Сре 15 Мар - 21:38
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8452

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Сре 15 Мар - 21:39


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8452

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Сре 15 Мар - 21:42


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8452

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Нед 7 Мај - 13:26_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8452

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Чет 7 Сеп - 16:50_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

avatar

Број на мислења : 840

ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Нед 11 Фед - 22:26

Алвар имам едно прашање до тебе друже.
Дали е можно КСК веќе да ја имаат во употреба новата 433ка?

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 34 of 36Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: